Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 17 grudnia 2018 
    

Nowe sterowniki Radeon Software Adrenalin 2019 Edition


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 06:11
(2)
W ostatnich latach AMD przywiązuje dość dużą uwagę do poprawy jakości swoich sterowników graficznych. Trzy lata temu sterowniki zostały stworzone zupełnie od nowa, a nazwa Catalyst zastąpiona nazwą Radeon Software. Rok później pakiet zyskał nowe funkcje i kolejne ulepszania, a w nazwie pojawił się dopisek ReLive. Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się nowe sterowniki Radeon Software Adrenalin z kolejnym zestawem znaczących ulepszeń. Nie inaczej jest w tym roku - producent przez ostatnie 12 miesięcy przygotował sporo zmian i ulepszeń, i teraz oddaje je użytkownikom w postaci sterowników Radeon Software Adrenalin 2019 Edition.

Nowe sterowniki wprowadzają funkcje Radeon Advisior oraz znaczące usprawnienia dla funkcji ReLive, Radeon Overlay i Radeon WattMat. Poprawiono też działanie Radeon Chill, FreeSync2 i Virtual Super Resolution, zwiększono wydajność w niektórych tytułach gier, dodano opcję instalacji błyskawicznej i odświeżono aplikację mobilną AMD Link.

Radeon Advisior to zestaw funkcji, które monitorują pracę sprzętu i zapewniają intuicyjne podpowiedzi. Rozwiązanie sprawdza minimalne wymagania sprzętowe instalowanej gry i sugeruje ewentualną wymianę komponentów, podpowiada jak zmienić ustawienia, oraz ułatwia testować wydajność i zmieniać ustawienia gier.

W funkcji ReLive umożliwiono strumieniowanie w czasie rzeczywistym na urządzenia mobilne z Adroidem i iOS oraz do googli VR, dodano obsługę dźwięku wielokanałowego, dodano możliwość odtworzenia zapisanego materiału bezpośrednio na ekranie gry, oraz wprowadzono obsługę platform Restream.io, Steamable i Gfycat.

Funkcja Overlay zawiera zmiany zgłaszane jako oczekiwane przez użytkowników, takie jak w pełni konfigurowane wykresy, przeźroczyste wykresy, częstsze odświeżanie danych, możliwość zmiany ustawień Enhanced Sync dla każdej gry w czasie rzeczywistym, i dostęp do ustawień Radeon WattMan.

Nowy Wattman wprowadza opcję automatycznego podkręcenia GPU i pamięci oraz undervoltingu GPU, opcję optymalizacji pracy pamięci graficznej pod konkretne gry, możliwość zmiany prędkości obrotowej wentylatorów przy pomocy krzywej a także możliwość ich całkowitego wyłączenia. Dodano także dostęp do bardziej zaawansowanych ustawień stanów zasilania w kartach z serii Vega.

Ulepszona funkcja Radeon Chill zapewnia mniejsze zużycie energii, ulepszenia w FreeSync2 dotyczą poprawy jakości obrazu, a funkcja Virtual Super Resolution obsługuje teraz ekrany o proporcjach 21:9.
Nowe sterowniki zapewniają także od 3 do 7 procent większą wydajność w tutułach Wolfenstein II: The New Colossus, Strange Brigade, Shadow of the Tomb Raider, Doom i AC: Odyssey uruchamianych w rozdzielczościach 1440p i 4K na kartach z serii Vega.

Nowe sterowniki usuwają także kilka błędów występujących w dotychczasowych wersjach, takich jak:
- niepoprawne wyświetlanie Google Earth w okularach VR,
- sporadyczne występowanie czarnego ekranu podczas odtwarzania wideo na YouTube w trybie pełnoekranowym w przeglądarce Chrome,
- wyłączenie się gry lub resetowanie sterownika graficznego podczas rozgrywki w AC: Odyssey,
- problemy z samoczynnym zamykaniem się gier Forza Horizon 3 i Call of Duty: Black Ops,
- migotanie tekstur wody w Battlefield 1,
- przycinanie się Strange Brigade gdy działa API Vulkan,
- niepoprawna praca Radeon Overlay podczas gry w Kingdom Come Deliverance.

Sterowniki można pobrać ze strony AMD


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Chyba Advisor (autor: Remek | data: 22/01/19 | godz.: 12:31)
    a nie Advisior... :)

  2. Hmmm (autor: Shamoth | data: 22/01/19 | godz.: 14:13)
    Ale opcji kręcenia HBM na Fiji nie przywrócili ;/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.