Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 21 grudnia 2018 
    

Domowy monitoring krok po kroku


Autor: materiały partnera | 15:20
Domowy monitoring jest drogi? Nic bardziej mylnego. Kamery IP pozwalają wykonać taki sam samemu i bez dużych wydatków.

Drzwi antywłamaniowe, alarmy i czujki – sposobów na to, by zabezpieczyć dom przed złodziejami jest wiele. Niestety równie wiele jest metod na to, by je obejść, a przestępcy nieraz już wykazali się w tym temacie wyjątkowym sprytem. Dlatego warto zapewnić sobie jeszcze większą ochronę. Da ją system domowego monitoringu, dzięki któremu nie tylko w porę dostrzeżesz niebezpieczeństwo, ale też, w razie najgorszego, zyskasz dowody dla policji.

Wbrew pozorom nie musi to oznaczać wydrenowania portfela i współpracy z firmą ochroniarską. Dzięki kamerom IP, instalację możesz stworzyć bez pomocy fachowców i, co najważniejsze, dużych wydatków. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiadamy w artykule przygotowanym wspólnie z medialove.pl.

Rozmieszczenie kamer


By stworzyć bezpieczny domowy monitoring, musisz najpierw przemyśleć to, gdzie znajdą się poszczególne kamery. Pamiętaj, że w domu jednorodzinnym powinny być rozmieszczone zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Te zewnętrzne należy skierować przede wszystkim na wejścia do domu, bramę wjazdową oraz garażową. Warto zadbać o to, by były odpowiednio wyeksponowane – będą wtedy stanowić element odstraszający potencjalnych złodziei.

Jeśli chodzi o mieszkanie w bloku bądź kamienicy, wystarczą tylko urządzenia zlokalizowane w środku. W każdym pomieszczeniu musi znaleźć się co najmniej jedna kamera, skierowana na miejsce przechowywania cennych przedmiotów – na przykład biżuterii czy sprzętów elektronicznych (zobacz Myszki pionowe – ergonomia dla Twojej wygody). Objęcie obiektywem jednej kamery całego pomieszczenia byłoby niemożliwe, postaraj się więc ustawić ją tak, by „złapała” każdego, kto do niego wejdzie.

Domowy monitoring nie tylko chroni przed złodziejami, ale też jest sprzymierzeńcem rodziców małych dzieci. Kamera skierowana na łóżeczko malucha pozwoli sprawdzić, czy jest on bezpieczny bez wchodzenia do jego pokoju.

Jak wybrać kamerę IP?


Najważniejszy parametr kamery IP to rozdzielczość nagrywania. To od niej zależy, na ile czytelny będzie obraz i, co za tym idzie, czy będzie miał wartość jako materiał dowodowy. Najlepszym wyborem będzie urządzenie nagrywające w rozdzielczości co najmniej 1280 x 720 HD.

Ze względu na oszczędność energii, lepiej wybierać modele wyposażone w czujnik ruchu. Rozpoczną one nagrywanie tylko wtedy, gdy rozpoznają poruszający się obiekt przed obiektywem. W przypadku kamer, które mają być użytkowane na zewnątrz, ważna jest też wodoodporność i wytrzymałość mechaniczna. Kamery spełniające te wymagania nie muszą być drogie. Na medialove.pl dobre urządzenia Yi kupisz już za niecałe 200 złotych.

Instalacja bez problemów


Instalacja domowego monitoringu złożonego z kamer IP nie wymaga pomocy fachowców. Wybierając urządzenia Yi, nie musisz martwić się problemami związanymi z konfiguracją sprzętu, bo całą procedurę możesz przeprowadzić z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem i iOS. Za pomocą tej samej aplikacji możesz też w czasie rzeczywistym śledzić obraz ze wszystkich kamer lub oglądać wykonane przez nie nagrania. Sam montaż kamer jest całkowicie bezproblemowy – sprowadza się do nawiercenia otworów w ścianach i przykręcenia urządzeń.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.