Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 28 grudnia 2018 
    

Wpływ Denuvo na wydajność gry


Autor: Wedelek | źródło: Myce | 19:26
(1)
Zabezpieczenia DRM negatywnie wpływają na wydajność gier w których je zaimplementowano. Wynika to z zasady ich działania. Dotyczy to również bardzo popularnego w ostatnich latach Denuvo. Powyższe stwierdzenie to oczywiście truizm, ale nie każdy wie jak duży jest wpływ zabezpieczeń na ilość FPSów. Dlatego też YouTuber o nicku Overlord Gaming postanowił sprawdzić, jak radzą sobie gry Dishonored 2 i Death of the Outsider z aktywnym Denuvo i bez niego – po instalacji wydanego przez Bethesdę patcha.

W przygodach Korvo i Emilly po ustawieniu suwaków na maksimum na tym samym komputerze odnotowano wynik 60,1FPS po wyłączeniu DRM i 56,8FPS gdy zabezpieczenie było aktywne.

Z kolei w Death of the Outsider po wyłączeniu Denuvo średni FPS podskoczył ze 150 do 164 klatek na sekundę, natomiast minimalny wzrósł z 57 do 83. Jednocześnie czas oczekiwania na załadowanie menu spadł z 177 sekund do 136 sekund, a wczytanie misji trwało 40s zamiast 73s. To stosunkowo duża różnica. Cały filmik z większą porcją wyników znajdziecie poniżej:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Denuvo (autor: michasu2 | data: 31/12/18 | godz.: 18:44)
    musi odejść

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.