Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 3 stycznia 2019 
    

Valve porzuca wsparcie dla XP i Visty


Autor: Wedelek | 05:15
(2)
Windowsy XP i Vista nie są już wspierane przez Microsoft od kilku miesięcy i w związku z tym są uważane za potencjalne źródła zagrożenia. To z kolei zmniejsza grupę użytkowników z nich korzystających i skłania firmy do porzucania rozwoju aplikacji dla wspomnianych OSów. Tak właśnie zrobiła firma Valve, która począwszy od 1 stycznia nie będzie już wydawać nowej wersji aplikacji Steam dla komputerów pracujących pod kontrolą XP i Visty. Na podstawie wewnętrznej ankiety wypełnianej przez użytkowników Valve szacuje udział XP na poziomie 0,11%, natomiast w przypadku Visty jest to wartość poniżej błędu statystycznego (0.02%).

Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym Microsoftu jest Windows 10 64-bit, z którego według ankiety korzysta 64% użytkowników Steam. Druga na liście jest siódemka z 26% udziałem.

Przy okazji warto nadmienić, że rozszerzone wsparcie techniczne dla Windows 7 zakończy się już za rok. Łatki i poprawki dotyczące bezpieczeństwa będą wydawane jeszcze tylko do 14 stycznia 2020 roku. Po tej dacie Windows 7 podzieli los XP i Visty. Swoją drogą nowych funkcji siódemka nie dostaje już od stycznia 2015 roku.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. A to chamy i gnoje (autor: celorum | data: 3/01/19 | godz.: 22:52)
    Jak rok temu kupowałem grę, to kasę wzięli, a słowem nie wspomnieli, że za rok zablokują mi do niej dostęp. Trzeba być wyjątkowo podłą świnią. Co innego nie wspierać xp i nie dodawać nowych funkcji. Ale żeby umyślnie zablokować dostęp? Mam prawo nie chcieć visty 7, 8 czy 10. Zajmują 10 razy tyle miejsca i 2 razy tyle ramu. A nawet kalkulator i pasek zadań nie działają prawidłowo.

  2. Ad1. Ale czego się ty spodziewałeś? (autor: Master/Pentium | data: 4/01/19 | godz.: 15:52)
    Że będą wspierać twój system w nieskończoność? Kolejny mający problem z rozumiem "EoL"? Testy na każdej platformie kosztują. Cykl życia produktów jest znany od kilkunastu lat więc kupując rok temu wiedziałeś że w każdej chwili twój system zostanie porzucony. Więc w czym problem?

    Tak więc masz prawo nie chcieć Windows 7+ a oni mają prawo nie wspierać Windows XP.

    PS. Jakoś mi pasek kalkulator działa wszędzie prawidłowo (znacznie ponad setka kompów), "start" zwykle działa (no tu by się mogli bardziej przyłożyć do testów w 10-ce bo rzadko bo rzadko ale czasem są tu zgrzyty.).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.