Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 9 stycznia 2019 
    

3DMark Port Royal dla kart GeForce RTX już dostępny


Autor: Zbyszek | źródło: UL Benchmarks | 06:07
(3)
Firma UL Benchmarks (dawniej Futuremark) poinformowała o dostępności nowego benchmarka z serii 3DMark. Jest to 3DMark Port Royal, przeznaczony do testowania wydajności kart graficznych w zadaniach związanych ze śledzeniem promieni (Ray Tracing). Benchmark wymaga do działania obecności DirectX Raytracing, co wiąże się także z posiadaniem Windows 10 w wersji October 2018 Update (1809). Do uruchomienia 3DMark Port Royal potrzebna będzie także zgodna sprzętowo karta graficzna, a więc taka która umożliwia wykonywanie w czasie rzeczywistym obliczeń związanych ze śledzeniem promieni.

Początkowo więc wydajność w nowym benchmarku będą mogli sprawdzić wyłącznie posiadacze kart GeForce RTX.

3DMark Port Royal jest dostępny jako rozszerzenie dla posiadaczy 3DMark Advanced Edition w cenie 2,99 USD. Użytkownicy 3DMark Professional Edition z laktualną licencją
mogą pobrać 3DMark Port Royal za darmo.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bardzo dobrze (autor: Qjanusz | data: 9/01/19 | godz.: 09:10)
  oby jak najwięcej softu pod RT się pojawiało.
  Widziałem w akcji BTV z RT i wiem że to jest bardzo dobry kierunek.
  Dobrze by byo, jakby pojawiła się jakaś konkurencja w sprzęcie. Jeżeli AMD jeszcze nie jest gotów, to oby Koduri w Intelu zaskoczył.


 2. Zastanawiające (autor: pwil2 | data: 9/01/19 | godz.: 18:01)
  https://wccftech.com/...igh-fps-battlefield-v-rtx/
  Okazuje się, że poprzedni Titan "bez RTX" radzi sobie równie dobrze jak nowe karty z RTX? Czyżby nVidia sprzedawała wszystkim kit?


 3. pwil2 (autor: kombajn4 | data: 10/01/19 | godz.: 10:38)
  Zdefiniuj "kit". Czy do obsługi ray tracing potrzeba wyspecjalizowanych koprocesorów? Nie potrzeba, wiadomo to od zawsze. Czy takie koprocesory przyspieszają operacje? Tak. Jak bardzo przyspieszają? Zależy od zastosowania. Jak zawsze. Dlatego w dalszej części masz wyraźnie napisane:
  "On the other hand, the Rotterdam map is by far the heaviest one when it comes to ray tracing performance, being set in a big city with plenty of windows and other reflective surfaces. It’s there that the specialized RT cores kick into action, with the Titan RTX getting 20 more frames per second when raytracing quality is set to Medium and 25 when raytracing quality is set to High."


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.