Po wielu latach do Polski zawitała cyfrowa rewolucja w postaci asystenta głosowego Google z obsługą języka polskiego. Na razie z jego możliwości może korzystać stosunkowo wąskie grono odbiorców, ale niebawem ten stan rzeczy ulegnie zmianie za sprawą premiery aplikacji w sklepach Play i AppStore. Google chwali się, że asystent nie tylko rozumie nasz język, ale i rozumie naszą kulturę. Pod tym pojęciem kryją się biblioteki czerstwych żartów czy zwrotów właściwych dla naszej rodzimej popkultury. Aplikacja poinformuje nas między innymi o pogodzie, włączy zadany program, wyznaczy trasę dojazdu do domu czy pokaże listę najbliższych restauracji.
Asystent potrafi też wykorzystywać inne usługi Google, w locie tłumacząc wyrazy lub przeliczając jednostki oraz zmieniać ustawienia telefonu i konkretnych aplikacji – np. alarm.
K O M E N T A R Z E
taaaa (autor: faf | data: 16/01/19 | godz.: 23:37) działa dla milenialsów - puść despacito, co to jest mymłon - same komendy głosowe ale średnio przydatne - za to zajebiaszcze dla niewidomych
niestety dyktowanie to porażka
są na google strony z testami API - i .... poracha
co z tego że można wysłać emaila - ale tylko do kontaktu bez skomplikowanej nazwy (nie Mamuś tylko Mama etc)
wiadomość może być prosta jak SMS - idziemy na browara do X
niestety okazuje sie że dla cebulaków:
Dodawanie znaków interpunkcyjnych:
Aby dodać znaki interpunkcyjne, użyj tych zwrotów:
Period (kropka)
Comma (przecinek)
Exclamation point (wykrzyknik)
Question mark (znak zapytania)
New line (nowy wiersz)
New paragraph (nowy akapit)
Uwagi:
Znaki interpunkcyjne są obsługiwane tylko w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i włoskim.
-------------------------------------------------------
a to w naszym kraju powstała Ivona - ech....
@faf (autor: ligand17 | data: 17/01/19 | godz.: 09:04) potwierdzam. Na razie jet to bardziej pilot, niż pełny go-live. Mnie najbardziej brakuje integracji z Google Home i obsługi języka polskiego na samym głośniku.
@1. (autor: Mariosti | data: 17/01/19 | godz.: 11:16) Wiesz co, ten asystent działa od dawna z językiem polskim mimo iż w ustawieniach pokazuje że nie obsługuje i w porównaniu do tego co reprezentował sobą te 2-3 lata temu po angielsku, to teraz działa po polsku praktycznie bezbłędnie. Chyba że ktoś mówi niewyraźnie, to od razu to widać w wykrywaniu mowy które przekręca wtedy różne wyrazy.
To nie jest do końca wina tego asystenta. Ludzie powinni się nagrywać jak czytają jakiś artykuł i odsłuchać się na słuchawkach w skupieniu. Wiele osób będzie zaszokowanych tym jak bardzo bełkoczą.