Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 22 stycznia 2019 
    

Informacje o AMD Navi odnalezione w wersji Beta MacOS


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 12:49
W kodzie źródłowym aktualizacji Mojave dla systemu MacOS pojawiły się wpisy dotyczące szykowanych przez AMD urządzeń graficznych o nazwie kodowej Navi. Dane pojawiły się w pliku AMDRadeon6000HWServiceskext, w którym w kolejnych liniach figurują wpisy na temat modeli Navi 16, Navi 12, Navi 10 i Navi 9. Jak można się spodziewać, są to przygotowywane przez AMD 7nm układy graficzne, które pojawią się w kolejnych generacjach laptopów Macbook i komputerów iMac. Ciekawe są także cyfry występujące po nazwie Navi

Jeśli podobnie do generacji Vega oznaczają one ilość dostępnych bloków Compute Units, a pojedynczy Compute Unit w Navi składa się nadal z 64 procesorów strumieniowych, to w takim przypadku układ Navi 16 miałby 1024 procesory strumieniowe, Navi 12 miałby 768 procesorów strumieniowych, Navi 10 640 procesorów strumieniowych, a Navi 9 - 576 procesorów strumieniowych.

Z drugiej strony liczba występująca po nazwie Navi nie musi być powiązania z ilością bloków Compute Units - podobnie jak w serii Polaris, gdzie GPU Polaris 10 ma w rzeczywistości 36 bloków Compute Units.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.