Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 30 stycznia 2019 
    

Podczas ustalania cen Apple mocniej skupi się na rynkach lokalnych


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 18:43
Apple rozczarowane gorszymi wynikami sprzedaży nowych iPhone’ów dorosło do zmiany swojej polityki cenowej. To oczywiście nie znaczy, że przyszłe smartfony tej firmy będą tańsze. Bez przesady. Zyskają natomiast rynki inne niż USA za sprawą indywidualnego podejścia w kwestii ustalania cen. Co prawda nie padły żadne szczegóły, ale można założyć, ze nie chodzi w tym przypadku o ustalanie innych cen w poszczególnych krajach, tylko o niesprawiedliwy system przewalutowania. Przykładowo w Europie przyjęło się kurs wymiany $1 = 1 euro pomimo iż ta druga waluta jest droższa.

Oczywiście ceny podawane w dolarach nie są objęte podatkiem VAT, ale nawet po jego dodaniu wyraźnie widać różnicę w cenie.
Przykładowo kosztujący $999 iPhone Xs nawet po dodaniu podatku jest u nas droższy o 300-500zł tylko ze względu na specyficzne przewalutowanie. Tim Cook doszedł do wniosku, że jest to niesprawiedliwe i zapowiedział, że jego firma będzie mocniej skupiać się na lokalnych rynkach. Aż chce się powiedzieć: wreszcie!

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.