Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 30 stycznia 2019 
    

Wyniki finansowe AMD za rok 2018


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 18:44
(1)
AMD opublikowało swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2018 roku oraz za cały ubiegły rok. Widać po nich wyraźnie, że kondycja przedsiębiorstwa jest dużo lepsza niż przed dwunastoma miesiącami i o ile końcówka roku była wyraźnie gorsza niż trzeci kwartał, tak w ujęciu rocznym widać olbrzymią poprawę. Za sukces AMD odpowiada przede wszystkim sytuacja w dziale Computing and Graphics, który odnotował wyraźny wzrost zarówno w kwestii przychodu jak i zysku operacyjnego. O wiele gorzej ma się sektor Enterprise/Embedded/Semi-Custom obejmujący rozwiązania profesjonalne. W tym segmencie nie odnotowano drastycznej poprawy względem poprzedniego roku.

AMD ma jednak nadzieję na sukces w tym roku za sprawą procesorów z serii Epyc i nowych, 7nm kart graficznych z rodziny Instinct. Łącznie w całym 2018 roku AMD zarobiło 337 milionów dolarów, a przychód firmy wyniósł 6,4-miliarda dolarów. Szczegółowe dane znajdziecie poniżej: 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dobranoc - AMD (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 30/01/19 | godz.: 20:37)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.