Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 30 stycznia 2019 
    

Szczegóły nowego porozumienia AMD z GlobalFoundries


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 18:47
Obecnie AMD i GlobalFoundries są ze sobą związane umową na dostawy chipów, która wygaśnie dopiero w 2024 roku. Mimo to od jakiegoś czasu koncern z Sunnyvale zamawia u TSMC układy wykonane w litografii 7nm, pomijając przy tym GlobalFoundries, które tak zaawansowanej technologii nie posiada. Aby było to możliwe obie firmy musiały podpisać aneks do umowy nazwanej WSA (Wafer Supply Agreement). Wspominamy o tym teraz ze względu na ujawnienie jego zapisów przez jedną ze stron.

Na mocy nowego porozumienia AMD może kupować chipy wykonane w procesie 12nm i niższym u innych producentów bez ponoszenia dodatkowych opłat. W zamian za to koncern z Sunnyvale zobowiązał się faworyzować fabryki amerykańskiego koncernu, jeśli ten posiada odpowiednią technologię i wreszcie kupować u GlobalFoundries określoną, minimalną ilość chipów. Jeśli te nie zostaną odebrane AMD czeka kara finansowa.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.