Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 31 stycznia 2019 
    

Intel wybiera się na kolejne zakupy


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 17:20
(1)
Korzystając z dobrych lat 2011-2016 Intel zainwestował jakiś czas temu zgromadzone środki w zakup m.in. Mobileye i Nervana, dywersyfikując swój zakres działania o układy scalone dedykowane sztucznej inteligencji oraz samochodom autonomicznym. Według najnowszych informacji teraz krzemowy gigant wybiera się na kolejne zakupu, a jego celem jest Mellanox Technology - izraelska firma zajmująca się produkcją urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej. Jej zakup ma pozwolić Intelowi na podjęcie rywalizacji w sektorze sieci 5G z chińskim Huawei i innymi wytwórcami.

Zgodnie z informacjami podanymi na CES - do 2022 roku Intel zamierza uzyskać przynajmniej 40 procentowy udział w tym rynku.

Według nieoficjalnych informacji, Intel za zakup Mellanox Technology zamierza zaoferować obecnym właścicielom około 6 miliardów dolarów, czyli 35 procent więcej aniżeli najwyższa z kilku wycena wartości tej firmy. Dodatkowym aututem Mellanox Technology jest położenie geograficzne - w Izraelu znajdują się już fabryki i ośrodki badawczo-rozwojowe Intela.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No proszę... (autor: muerte | data: 1/02/19 | godz.: 11:50)
    A jeszcze niedawno zastanawiałem się, kogo Amerykanie mają na miejsce Huawei.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.