Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 4 lutego 2019 
    

Gigabyte zwolni nawet 10 procent pracowników


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 12:18
(1)
Serwis DigiTimes, powołując się na swoje źródła w branży informuje, że firma Gigabyte przygotowuje się własnie do restrukturyzacji. W jej wyniku zwolnionych zostanie nawet 10 procent pracowników firmy, co wraz z innymi posunięciami doprowadzi do redukcji kosztów. Zdaniem DigiTimes, firma jest zmuszona do takiego kroku przez znaczący spadek sprzedaży płyt głównych. W 2016 roku liczba sprzedanych przez firmę płyt głównych wyniosła 16 milinów, ale w 2017 roku spadła do zaledwie 12,6 mln sztuk. Gigabyte planowało odbudować dobrą sprzedaż płyt w 2018 roku.

Niestety, planom firmy przeszkodziły niewystarczające dostawy CPU Intela - w efekcie w 2018 roku liczba sprzedanych płyt głównych wyniosła tylko 11,45 miliona sztuk. Na niekorzystne efekty wywołane spadkiem sprzedaży płyt głównych nałożyło się zakończenie boomu na karty graficzne wśród górników kryptowalut - sprzedaż kart graficznych spadła z 4,8 mln egzemplarzy w 2017 roku do 3,5 mln w 2018 roku.

Oba czynniki mają mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe Gigabyte w 2018 roku, w związku z czym decyzja o restrukturyzacji i zwolnieniach pracowników jest konieczna. Zdaniem DigiTimes pozostali wytwórcy płyt głównych i kart graficznych, jak np. ASUS i MSI, również odnotują słabe wyniki finansowe, jednak w odróżnieniu od Gigabyte, firmy te oferują też m.in. komputery przenośne i monitory, których sprzedaż pozwoli nieco złagodzić skutki spadku sprzedaży płyt głównych i kart graficznych.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No co tam? Może tak kopać koparki do kopania kryptowalut? Albo ... (autor: Micky | data: 4/02/19 | godz.: 13:59)
    obowiązkowe wszczepianie scalaków pod czaszkę. Trzeba coś wymyślić inaczej ekonomia ciągłego wzrostu oparta na PKB padnie w ciągu roku.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.