Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 4 lutego 2019 
    

GlobalFoundries sprzedaje jedną ze swoich fabryk


Autor: Zbyszek | źródło: AnandTech | 12:40
Firma GlobalFoundries poinformowała o sprzedaży jednej ze swoich fabryk. Jest to zakład Fab 3E mieszczący się w Singapurze, który w ramach zawartej umowy zostanie nabyty za 236 mln dolarów przez Vanguard International Semiconductor. Zakład zajmuje się produkcją mikroukładów elektromechanicznych (MEMS) oraz procesorów sygnałowych, a jego moce produkcyjne wynoszą około 35 tysięcy 200-milimetrowych wafli na miesiąc. Zdaniem AnandTech, decyzja GlobalFoundries jest spowodowana chęcią zupełnego wycofania się z rynku MEMS.

Natomiast Vanguard International Semiconductor już teraz nie nadąża z produkcją układów tego typu, a dzięki transakcji będzie mógł znacząco rozszerzyć swoje moce produkcyjne. Jednocześnie zakup Fab 3E jest znacznie szybszym rozwiązaniem, niż budowa fabryki od podstaw.

Wraz z fabryką VIS przejmie także wszystkich pracowników zatrudnionych w Fab 3E oraz portfolio technologii GlobalFoundries dotyczących układów MEMS. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 31 grudnia tego roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.