Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 8 lutego 2019 
    

Karty AMD Navi pojawią się 4. kwartale?


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 17:48
(5)
Od pewnego czasu w sieci pojawiały się spekulacje dotyczące kolejnej generacji kart graficznych Radeon o nazwie Navi, korzystającej z 7nm procesu litograficznego oraz pamięci GDDR6. Według nich seria Navi obejmie przynajmniej trzy karty graficzne ze średniej półki cenowej, będące faktycznymi następcami Polarisa. Najszybsza z nich ma oferować wydajność o 15% wyższą niż Vega 64, przy wskaźniku TDP 150W, a najsłabsza wydajność Radeona RX 570 przy TDP 75W. Dotychczas bliżej nieznany był termin premiery. Według najnowszych nieoficjalnych informacji jakie właśnie pojawiły się w sieci, karty te mają zadebiutować w 4. kwartale tego roku.

Warto zaznaczyć przy tym, że nie ma żadnego potwierdzenia ze strony AMD na prawdziwość tych informacji, więc należy do nich podchodzić z należytym dystansem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. hehh (autor: mlc | data: 8/02/19 | godz.: 20:18)
  4 kwartał, szkoda, że nie piąty, choć w przypadku AMD wszystko jest możliwe ;)

 2. W AMD (autor: superMario1978 | data: 8/02/19 | godz.: 22:15)
  premiera napedza premiere,kotlety nie moga sie zmarnowac,wystarczy podgrilowac,zmienic panierke

 3. do tego trzeba tez (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 8/02/19 | godz.: 22:39)
  zmniejszyc rozmiar. takiego kotleta trzeba dobrze podgrzac i pozniej mocno scisnac,zeby mniej zajmowal.Wtedy utrzyma swoj rozmiar.Tak sie robi kotlety

 4. Nie tylko AMD (autor: Dather | data: 9/02/19 | godz.: 10:18)
  rzuca kotletami na lewo i prawo. W przypadku AMD nie ma co się czepiać bo nie mają archi pod układy że średniego segmentu. Jedno jest pewne, wycena tych kart będzie z doopy... AMD i NV są mistrzami pod tym względem.

 5. Ból czterech liter odsinął już piętno po premierze Radeon VII. (autor: Mario1978 | data: 9/02/19 | godz.: 12:08)
  Ale widzę Navi jeszcze mocniej się odciśnie i tak już od początku GCN.Układ z tego artykułu tworzony był w końcu pod najbardziej efektywne wykorzystanie w konsolach nowej generacji więc nie ma się o co martwić.
  Za produkty Nvidia czy Intel płacimy za wydajność teoretyczną i praktyczną , która jest sobie równa.U AMD płacimy za wydajność realną , która równa się maksymalnie 40-70% wydajności teoretycznej jaką uzyskamy w ciągu dwóch lub trzech lat po premierze.
  A potem zdziwienie i zrzucanie na sterowniki obniżające wydajność starszej generacji u posiadaczy produktów Nvidia.
  Navi to będzie król średniaków a w konsolach pokaże swoje prawdziwe oblicze.Mamy to szczęście gdyż AMD obudziło się i teraz posiada także mocne procesory i tutaj będą największe wzrosty bo 4- lub 5- krotne bo Jaguar w PS4 i Xbox One to był szajs.Przetestujcie sobie RTX 2080Ti z jakimś Atomem ale starszym i zobaczycie jaką ma wydajność w grach.
  Konsole nowej generacji ze względu na swoją specyfikację i optymalizowanie pod jedną architekturę jako pierwsze nas zaskoczą bo one mogą w pięknie wykorzystać moc kilku GPU połączonych w całość.To nie rynek PC gdzie Windows nie radzi sobie z procesorami Zen od AMD bo firma wyprzedziła przyszłość a teoretyczne możliwości jakie mają CPU i GPU od Czerwonych tylko na konsolach mogą wykorzystać swoje możliwości.
  Sprawa wygląda tak , że AMD daje lepsze CPU i GPU od konkurencji w niższych cenach od konkurencji a muszą się mocno rozwijać pod MCM ponieważ Samsung nie odpuści.Intel już w tym roku się doigra a Nvidia jak odpuści ze swoimi GPU to sama zasłuży na to w jakim położeniu się znajdzie.
  Patrzymy pod kątem obecnych wydajności CPU czy GPU a ja obejmując swoim umysłem zmian jakie zachodzą , zapowiedzi jakie następują i informacji w formie plotek skłaniam się do tego by wstrzymać rozbudowę komputera.Dwa lata temu myślałem , że z 16wątkowym CPU wytrzymam przynajmniej 6-8lat a teraz wolę się wstrzymać bo nawet 32 wątki w procesorze od teraz mogą nie starczyć na 6-8lat gdy od sprzętu wymagasz dużo i lubisz jak wszystko działa błyskawicznie.
  Navi czyli średniak wymiatacz oferty Nvidia nadchodzi:).


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.