Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 25 lutego 2019 
    

Specyfikacja techniczna serwerowych Xeonów Scalable


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 06:08
(7)
Praktycznie przez cały rok 2018 Intel prezentował po kawałku nową rodzinę procesorów serwerowych z serii Xeon Scalable. Są to jednostki złożone z rdzeni Cascade Lake wykonanych w litografii 14nm++, oferujące sprzętowe poprawki dla luk Spectre/Meltdown oraz obsługę instrukcji VNNI. Najmocniejsze modele będą sklejkami dwóch chipów i zaoferują w sumie 48 rdzeni x86, 12-kanałowy kontroler pamięci RAM oraz 88 linii PCI-Express. Ze względu na mocną konkurencję ze strony AMD ograniczona liczba Xeonów Sclable trafiła w czwartym kwartale do wybranych klientów. Reszta wciąż musi czekać na ich pełną dostępność, co ma nastąpić w okresie od marca do maja 2019 roku.

Firma HP, jeden z partnerów Intela, szykuje się właśnie na ten moment i w związku z tym do sieci wyciekły informacje o modelach jakie będą dostępne na start. Portal AnandTech, który dotarł do wewnętrznego dokumentu HP opublikował na swoich łamach tabelkę pokazującą jakie modele z serii Skylake zostaną zastąpione niebawem przez Cascade Lake.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nowe Xeony są wyraźnie słabsze od Epyców i nieopłacalne (autor: ekspert_IT | data: 25/02/19 | godz.: 06:54)
  https://www.servethehome.com/...y-8K-benchmark.jpg

  ''Make no mistake, the AMD EPYC 7371 is a big deal. This will be AMD’s first publicly available frequency optimized part. AMD did not shoot for the low-end of Intel’s stack. Instead, they are delivering a part that is extremely competitive and Intel does not have a great direct answer to. This will change the server narrative as henceforth one cannot simply dismiss AMD EPYC as a high core count multi-threaded performance design.''' https://www.servethehome.com/...est-16-core-cpu/5/


 2. No bardzo jestem ciekawy kto kupuje np te procesory (autor: kombajn4 | data: 25/02/19 | godz.: 07:25)
  Xeon 5122 4 rdzenie 8 wątków cena jedyne 1600 Euro
  https://shop.jacob.de/...AnqxVBnVJ9xhoCBYAQAvD_BwE


 3. @temat. (autor: Mariosti | data: 25/02/19 | godz.: 12:26)
  Ostrożnego dozowania wydajności z generację na generację ciąg dalszy.

  Ciekawe czy w intelu dostali informację że amd znowu produkuje dobre procesory...


 4. Przecież Intelowi i tak nie pozostało nic (autor: Bjaku | data: 25/02/19 | godz.: 15:14)
  innego jak "spokojne" czekanie na premierę Zen 2 w procesorach serwerowych.Wtedy wszelkie testy wyjaśnią , że lepsza litografia produkcji to tak na prawdę połowa sukcesu dla produktu.Radeon VII w niezależnych testach pokazuje co znaczy sama wydajność na Watt przy zastosowaniu nowego procesu produkcji nawet dla starego GCN , który w grach się tak dobrze nie sprawdza ponieważ jest mocne parcie na optymalizacje pod GPU Nvidia.
  Jeżeli Intel ma problem z Epyc pierwszej generacji posiadając litografię najlepszą do tej pory na rynku dla układów o tak wysokim TDP to trudno będzie mówić o jakiejkolwiek konkurencji dla Epyc 2 w obliczu ich zbliżającej się premiery.
  Nie biorę pod uwagę mainstream i HEDT bo wiadome jakie to będzie poniżające dla CPU Intela gdy będzie musiał wystawić swoje najlepsze armaty jeszcze w 14nm+++++++.


 5. @2. (autor: pwil2 | data: 26/02/19 | godz.: 11:08)
  Jeśli masz oprogramowanie licencjonowane za każdy rdzeń, które kosztuje dużo $$ (Oracle! MSSQL Ent. Ed.). Serwer z 1-2ma takimi CPU obsłuży dużo taniego RAMu i wyciśnie max z licencji. Wydajność na poziomie , a koszta oprogramowania znacznie niższe. Sam takie procesory wybierałem kierując się powyższymi kryteriami.

  2CPU 4rdzeniowe w miejsce 1CPU 8rdzeniowego zapewnia możliwość obsadzenia modułów pamięci mniejszej pojemności, które są tańsze i przy okazji mamy 2x większą przepustowość (12 kanałów pamięci na 8 rdzeni).


 6. @5. (autor: tmi | data: 27/02/19 | godz.: 09:34)
  Na korzyść cpu z mniejsza liczba rdzeni przemawia również, zmniejszająca się wydajność pojedynczego rdzenia wraz z rosnąca liczbą rdzeni w procesorze

 7. @6. (autor: pwil2 | data: 1/03/19 | godz.: 18:49)
  Xeony z dużą ilością rdzeni i tak mają wysokie wartości turbo (większość ma 3.7), a jeszcze wyższe powerlimity.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.