Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 25 lutego 2019 
    

Microsoft prezentuje HoloLens drugiej generacji


Autor: Wedelek | 20:07
Microsoft pokazał wreszcie opinii publicznej drugą generację gogli rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2. Kosztujące 3500 dolarów urządzenie przeznaczone jest na rynek rozwiązań profesjonalnych, co producent bardzo wyraźnie podkreśla całkowicie rezygnując z prób przekonania do HoloLens graczy. W porównaniu do pierwszej generacji usprawniono niemal wszystkie aspekty, począwszy od przeprojektowania samej konstrukcji, przez zastosowanie lepszych podzespołów a na porzuceniu układów Intela na rzecz Snapdragona 850 od Qualcomma skończywszy.

Obraz w nowych goglach wyświetlany jest przez system laserów i soczewek generujących dla jednego oka obraz o rozdzielczości 2K, który jest wyświetlany na wyświetlaczu typu HUD. Producent podaje, że pole widzenia elementów interfejsu to 52 stopnie, a to na co patrzymy system rozpoznaje w oparciu o dane dostarczane przez czujniki głębi, sensory śledzące ruch gałki ocznej i rąk, oraz obraz z kamery o rozdzielczości 8MP (1080p 30FPS). Za obróbkę danych odpowiada wyspecjalizowana jednostka nazwana przez Microsoft HPU gen2.

HoloLens drugiej generacji łączy się z innymi urządzeniami przez interfejsy Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11ac 2×2, a także za pomocą interfejsu USB 3.1 typ C. Wbudowany akumulator ma zdaniem Microsoftu wystarczyć na trzy godziny pracy. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.