Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 27 lutego 2019 
    

Debiut standardu microSD Express


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:01
(1)
SD Association ogłosiło nowy standard kart microSD Express, w ramach którego do sprzedaży trafią produkty przeznaczone dla wymagających użytkowników. Nowy typ kart pamięci został ujęty w specyfikacji SD 7.1 i w swojej obecnej formie zakłada, że pamięć przenośna obok standardowych dla microSD pinów otrzyma dodatkowe, powiązane z interfejsem PCI-Express 3.1. Standard zakłada wykorzystanie jednego kanału transmisji z użyciem protokołu NVMe 1.3, co pozwoli osiągnąć transfer na poziomie 985MB/s.

Jednocześnie budowa kart przewiduje kompatybilność z kolejną wersją PCI-Express, która zwiększyłaby przepustowość nawet do 4GB/s. Nowy standard oprócz zwiększenia transferów zaoferuje niższe opóźnienie w dostępie do danych i zredukowane zapotrzebowanie na energię.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ciekawe (autor: kombajn4 | data: 27/02/19 | godz.: 07:46)
    jak to wypadnie w praktyce i ile będzie kosztować ale brzmi jak remedium dla najmniejszych najcieńszych laptopów z małymi dyskami. Kto wie jeśli wytrzymałość na zapis będzie porównywalna do klasycznych SSD to może w przyszłości będziemy mieć w PC tylko takie karty w slocie na płycie głównej. Swoją drogą dyski nvme przy tym maleństwie wyglądają jak kloc betonu

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.