Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 27 lutego 2019 
    

BlackBerry przejmuje Cylance


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:17
Firma BlackBerry Limited od dłuższego czasu nie jest obecna na rynku urządzeń konsumenckich skupiając się na rozwiązaniach dla klientów biznesowych. Podmiot celuje w rozwój produktów i usług skierowanych do odbiorców wymagających i ceniących przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo gromadzonych oraz przetwarzanych danych. Aby zaspokoić wymagania klientów BlackBerry nie tylko rozwija własne technologie, ale i kupuje inne firmy posiadające ciekawe rozwiązania. Niedawno na celowniku jeżynki znalazła się założona w 2015 roku firma Cylance, która zajmuje się rozwojem oprogramowania zabezpieczającego opartego o algorytmy sztucznej inteligencji.

Tworzone przez nią aplikacje potrafią przeanalizować dane pod kątem jeszcze nie poznanych zagrożeń, co jest niezwykle przydatną funkcją. Teraz opracowane przez nią technologie będą służyć BlackBerry, które wykupiło Cylance za kwotę 1,4 miliarda dolarów. W ramach podpisanej umowy przejęte mają zostać wszystkie aktywa firmy i jej pracownicy, a BlackBerry zaproponowało Stuartowi McClure, założycielowi Cylamce stanowisko dyrektora nowego działu firmy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.