Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 1 marca 2019 
    

Nowy rok to nowy laptop, sprawdź na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego sprzętu


Autor: materiały partnera | 17:38
Kupno wysokiej jakości laptopa, posiadającego parametry odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników to niewątpliwie świetna inwestycja na lata. Rozdzielczość ekranu, pojemność pamięci RAM, rodzaj procesora oraz karty graficznej to podstawowe kwestie, na które kupujący zwraca uwagę i które powinny się różnić w zależności od celów do jakich komputer będzie przeznaczony. W tym artykule przedstawimy parametry, jakie powinien mieć laptop kupowany na potrzeby domowe i ten, który ma posłużyć do celów biznesowych.

Nowy laptop do pracy – o czym pamiętać

Laptop, który posłuży do codziennej pracy i niejednokrotnie przyda się podczas wyjazdów służbowych, powinien przede wszystkim posiadać trwałą i wytrzymałą obudowę, która jednocześnie nie jest zbyt ciężka. Aluminium, włókna węglowe i szklane, a także stopy magnezu zdecydowanie wiodą w tej kwestii prym. Laptopy firmowe powinny także wyróżniać się dużą bezawaryjnością, dlatego warto szukać modeli z szybkim, kompaktowym dyskiem SSD. Aby odpowiednio zabezpieczyć komputer przed wyciekiem firmowych informacji, dobrym pomysłem będzie poszukiwanie modelu z czytnikiem linii papilarnych lub sprzętowym szyfrowaniem danych. Wydajność laptopa to kolejna ważna kwestia – od niej zależy komfort, a w pewnym stopniu także efektywność pracy. Procesor czterordzeniowy będzie więc dobrym wyborem (np. Intel Core i5 oraz i7), a minimalna ilość pamięci RAM to 8 GB. Poszukując komputera do pracy, warto zwrócić uwagę na modele ze zintegrowaną kartą graficzną – będzie wystarczająca do potrzeb biurowych. Jeżeli jednak wykonywany zawód jest związany z projektowaniem i pracą na plikach graficznych o dużych rozmiarach, to zdecydowanie warto poszukać modelu laptopa z dedykowaną kartą graficzną. Posiada ona własną pamięć RAM i znacznie ułatwia pracę np. grafikom oraz deweloperom stron internetowych. Trzeba się jednak liczyć z większym kosztem zakupu tego typu laptopa.

Laptop do domu – jaki kupić

Surfowanie po sieci, opłacenie faktur, wykonywanie przelewów, a także cele typowo rozrywkowe (oglądanie filmów i gier) – to główne czynności, jakie wykonuje się na laptopach domowych. Matryca IPS to przydatny element w tego typu urządzeniach. Dzięki niej oglądanie filmów i zdjęć będzie absolutną przyjemnością, ponieważ charakteryzuje się ona szerokim kątem widzenia i żywymi kolorami. Ekrany o przekątnej 17 cali będą świetnym wyborem, jednak gdy laptop będzie wykorzystywany także do celów mobilnych, warto zdecydować się na nieco mniejsze (14 cali). Do podstawowych czynności, powinien z łatwością wystarczyć procesor dwurdzeniowy oraz 4 GB pamięci RAM, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, bo pomyśleć o większych parametrach. Podobnie jak w przypadku laptopów przeznaczonych do potrzeb biurowych, zintegrowana karta graficzna powinna w zupełności wystarczyć.

Jeżeli planujesz zakup nowego laptopa i poszukujesz modelu dostosowanego do swoich potrzeb, zajrzyj na: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml i zapoznaj się z ofertą.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.