Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 marca 2019 
    

Samsung rozpoczyna produkcję pamięci eMRAM


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 10:52
(1)
Samsung poinformował o rozpoczęciu produkcji swoich pierwszych komercyjnie dostępnych modułów pamięci typu eMRAM (embedded Magnetoresistive Random Access Memory). Nowe moduły pamięci mają pojemność 1Gb, są wytwarzane w procesie litograficznym 28nm FD-SOI i przeznaczone do stosowania w systemach wbudowanych. Pamięci MRAM w przyszłości mogą stać się podstawowym elementem budującym dyski SSD, zastępując dotychczasowe pamięci Flash. Nowe pamięci do pracy wykorzystują tunelowy efekt magnetorezystancyjny - dane zapisywane są poprzez zmianę rezystancji, a odczyt zapisanych informacji możliwy jest dzięki jej pomiarowi.

Zaletą pamięci MRAM jest wysoka wydajność i trwałość, a wadą obecnie wysokie zużycie energii i niska pojemność, oraz (prawdopodobnie) wysoka cena.

Samsung informuje, że jego pamięci eMRAM nie wymagają cyklu kasowania przed zapisaniem danych, z tego powodu prędkość ich zapisu jest około tysiąc razy wyższa niż w oferowanych do tej pory pamięciach eFlash. Pierwsze kości pamięci eMRAM są już dostępne na zamówienie i będą dostarczane w tym roku. Producent zamierza nadal inwestować w rozwój technologii MRAM aby systematycznie poprawiać ich parametry techniczne.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. . (autor: alvinrr | data: 13/03/19 | godz.: 12:10)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.