Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 6 marca 2019 
    

Windows 7: jeszcze w marcu będzie można zakupić wsparcie rozszerzone


Autor: Zbyszek | źródło: Microsoft | 17:34
(3)
Windows 7 wciąż jest bardzo popularnym systemem operacyjnym, na co wskazuje fakt, że dopiero w grudniu liczba jego użytkowników była mniejsza niż użytkowników nowszego Windows 10. Według ostatnich danych, z siódemki korzysta obecnie około 38,5 procent wszystkich użytkowników komputerów osobistych na świecie - o 2 procent mniej niż z Windowsa 10. Jest to jednak system wydany już dość dawno temu, i z tego powodu Microsoft wcześniej zaplanował, że wsparcie dla siódemki zakończy się 14 stycznia 2020 roku. Po tej dacie Microsoft nie będzie już zapewniać aktualizacji bezpieczeństwa ani pomocy technicznej dla komputerów z systemem Windows 7.

Z uwagi na to, że siódemka wciąż posiada ogromną liczbę użytkowników, tylko niewiele mniejszą aniżeli Windows 10, mając na względzie bezpieczeństwo jego użytkowników, Microsoft niedawno postanowił zmienić zdanie dotyczące aktualizacji, i zapowiedział program wsparcia rozszerzonego dla Windows 7. W jego ramach, aktualizacje zabezpieczeń będą nadal wydawane przez kolejne 3 lata, aż do stycznia 2023 roku, ale odpłatnie.

Teraz Microsoft opublikował plik PDF, w którym zawarł więcej informacji na temat programu wsparcia rozszerzonego dla Windows 7.

Producent informuje w nim o końcu podstawowego wsparcia dla Windows 7 z dniem 14 stycznia 2020 roku, i zaleca migrację do Windows lub skorzystanie z usługi Windows Virtual Desktop na platformie Azure. Osoby mimo to chcące pozostać przy systemie Windows 7 jeszcze w marciu będą mogły zakupić wsparcie rozszerzone, które będzie obejmować wydawanie aktualizacji zabezpieczeń, ale nie będzie obejmować obsługi technicznej i help desku.

Ceny nie zostały jeszcze podane, ale według wcześniejszych informacji w pierwszym roku mają wynieść od 25 do 50 USD w zależności od wersji systemu Windows 7, i będą wzrastać o 100% w każdym kolejnym rokiem, co oznacza, że w ostatnim roku wsparcia rozszerzonego będą cztery razy wyższe niż w pierwszym. 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Już bięgnę. Zaraz po tym jak zaklajstruję spoilera we wszystkich rdzeniach. (autor: Micky | data: 6/03/19 | godz.: 18:15)
    jw.

  2. Rozważam (autor: Takkyu | data: 7/03/19 | godz.: 09:10)
    Zakup.

  3. . (autor: alvinrr | data: 13/03/19 | godz.: 12:18)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.