Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 11 marca 2019 
    

Nvidia ubiegła Intela i kupuje Mellanox Technology


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 14:01
(2)
Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, według której Intel prowadzi rozmowy w sprawie zakupu Mellanox Technology - izraelskiej firma zajmującej się produkcją urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej. Zakup tego producenta miałby być kolejnym po wcześniejszych zakupach Mobileye i Nervana, który pozwoliłby Intelowi rozszerzyć portfolio swoich produktów. Dzięki przejęciu Mellanox Technology Intel chciał podjęć rywalizację w sektorze sieci 5G z chińskim Huawei i innymi wytwórcami. Dodatkowym atutem tej transakcji było położenie geograficzne Mellanox - w Izraelu znajdują się już fabryki i ośrodki badawczo-rozwojowe Intela.

Tymczasem dziś o zakupie Mellanox Technology poinformowała Nvidia. Producent kart GeForce, Quadro i Tesla wyłożył na zakup Mellanox Technology 6,9 mld. USD, czyli około 15 procent więcej, aniżeli za tego producenta chciał zapłacić Intel.

Wygląda więc na to, że Nvidia postanowiła skonsumować rekordowe zyski z lat 2016-2018 na rozszerzenie gamy swoich produktów o urządzenia i chipy do łączności sieciowej i telekomunikacyjnej. Nie wiadomo tylko czy obranie takiej strategi jest od dawna przemyślanym posunięciem, czy tez zagraniem na nosie Intelowi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nvidia ubiegła Intela (autor: Conan Barbarian | data: 11/03/19 | godz.: 17:02)
    Gdyby Intel teraz wydał ostatni grosz na taką inwestycję, to miałby dziurę w budżecie większą niż Spectre, Meltdown i Spoiler razem wzięte. Mają to swoje posrane Omni-Path, więc mogą udawać, że wszystko ok.

  2. tymczasem w polsze (autor: Brian Chrzanik | data: 11/03/19 | godz.: 21:44)
    Conan siedzi pod lipą,i wp...la kaszankę i duma...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.