Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 14 marca 2019 
    

Czy słuchawki dla graczy muszą być drogie?


Autor: materiały partnera | 17:52
(5)
Większość graczy skupiona jest jedynie na obrazie. Dbają o jak najlepszą płynność, wysoką rozdzielczość oraz dużą liczbę detali. Jednak czy perfekcyjny obraz to wszystko? Aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat gry, niezwykle ważny jest dźwięk, a tak naprawdę jego jakość. Choć w pewnym stopniu odpowiada za niego karta dźwiękowa, równie ważne są głośniki. Nie bez powodu na wszystkich zawodach gamingowych używane są słuchawki dla graczy, które pozwalają usłyszeć nawet najcichsze szepty, co jest szczególnie istotne w grach typu first person shooter.Cechy słuchawek dla graczy


Modele dedykowane do gamingu wyróżniają się specyficznym designem oraz rozszerzoną funkcjonalnością. Pozwalają nie tylko poczuć realizm rozgrywki, ale także usłyszeć dźwięki, które w standardowych głośnikach są po prostu niesłyszalne. Słuchawki ułatwiają graczom wczucie się w klimat gry, pełniejsze przeżywanie przygód głównego bohatera oraz docenienie oprawy dźwiękowej, która często stanowi o wyjątkowości danego tytułu. Czym powinny się wyróżniać modele tego typu?

 • Rosnąca popularność rozgrywek w sieci sprawia, że zaistniała potrzeba szybkiej komunikacji pomiędzy graczami. Co więcej, sprawna wymiana informacji jest niejednokrotnie czynnikiem decydującym o zwycięstwie. Słuchawki gamingowe powinny być wyposażone w dobrej jakości mikrofon o dużej czułości z możliwością pełnej regulacji. Umożliwia to idealnie dopasowanie sprzętu do każdego gracza.

 • Aby zapewnić jak najlepsze doznania podczas rozgrywki, słuchawki muszą charakteryzować się dużą mocą oraz doskonałym wyciszeniem, które izoluje wszystkie zbędne dźwięki z otoczenia. Minimalna moc powinna wynosić 30 mW, choć lepsze modele są wyposażone w głośniki 40 i 50 mW. Tego typu słuchawki mogą równie dobrze służyć do oglądania filmów lub słuchania ulubionej muzyki. • W przypadku modeli przewodowych, warto wybierać egzemplarze z 2-metrowym kablem zasilającym w grubej, choć elastycznej izolacji gumowej, która chroni przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przetarciami.

 • Słuchawki dla graczy, oprócz futurystycznego designu powinny wyróżniać się wysokim komfortem użytkowania. W przypadku wielogodzinnych rozgrywek gracz nie może odczuwać jakichkolwiek dolegliwości w postaci ucisków czy bólu. Aby uniknąć niedomagań, należy wybierać modele z wygodnymi nausznikami i miękkim kabłąkiem.

Dobrej jakości słuchawki dla graczy od eManta.pl daję przewagą nad innymi graczami. W przypadku popularnych gier zespołowych, drużyna która pierwsza usłyszy wroga, ma większe szanse na wygraną. Słuchawki są idealnym rozwiązaniem, gdy gracz dzieli pokój z innymi osobami. Umożliwiają rozgrywkę nawet w nocy, gdy pozostali współlokatorzy już śpią.

Ceny słuchawek dla graczy


Czy początkujące osoby muszą od razu przeznaczać duże sumy na akcesoria gamingowe? Absolutnie nie. Zarówno w przypadku sklepów stacjonarnych, jak i internetowych, można znaleźć wiele modeli cechujących się wysoką jakością i przystępną ceną. Ceny podstawowych modeli zaczynają się od kilkunastu złotych. Za tę kwotę kupujący otrzymuje produkt z mikrofonem, długim przewodem oraz regulowanym pałąkiem. Słuchawki kosztujące około 40 złotych wyróżniają się gamingowym designem, dobrą jakością wykonania oraz stosunkowo dużą mocą. Mogą stanowić idealny prezent dla początkującego gracza, który chce sprawnie komunikować się z innym członkami swojej drużyny. Egzemplarze kosztujące około 50 zł charakteryzują się wysoką jakością dźwięku stereo, solidnym wykonaniem i mocą sięgającą nawet 50 mW. Tak jak większość pozostałych modeli mają łącze typu 3,5 mm. W modelach kosztujących około 100 złotych parametry techniczne zostały tak opracowane, aby uzyskać jak najlepszą jakość podczas rozgrywki. Użytkownik usłyszy nawet niezwykle ciche szepty z dużej odległości, dzięki czemu ma czas na zareagowanie w odpowiedni sposób.

Oczywiście na rynku są znacznie droższe egzemplarze, które jednak są polecane profesjonalnym graczom. Osoby, które z gier czepią wyłączenie przyjemność i w ten sposób spędzają swój wolny czas, nie muszą inwestować aż tak dużych środków, aby dobrze bawić się ze znajomymi.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Droga redakcjo (autor: kombajn4 | data: 15/03/19 | godz.: 19:02)
  ja wszystko rozumiem materiał partnerski itp forsa na prowadzenie portalu musi się zgadzać ale do k* nędzy macie w zespole takiego człowieka jak NimnuL, nie można było takiego króciutkiego tekstu przeredagować tak żeby człowiek nie zgrzytał zębami?

 2. kombajn4 (autor: DYD-Admin | data: 15/03/19 | godz.: 20:13)
  rozumiem reakcje, ale nie ingerujemy w treść artykułów partnerskich, chyba że ktoś do nas się o to zwróci, wówczas jednak będzie to nasz materiał, a nie partnera

 3. gracz szczególnie ten na zachodzie (autor: Mario2k | data: 15/03/19 | godz.: 22:04)
  To typowa owca do strzyżenia , kroić toto można czasami aż do bólu.

 4. Phi... (autor: Pron! | data: 18/03/19 | godz.: 12:48)
  Mi tam moje kruszące się Fatal1ty na kablu dają wystarczająco frajdy i doznań audio ;)


 5. @Pron! (autor: kombajn4 | data: 18/03/19 | godz.: 21:02)
  Fatal co? Co to takiego?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.