Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Czwartek 14 marca 2019 
    

Raja Koduri opowiada dlaczego zamienił AMD na Intela


Autor: Zbyszek | źródło: Barron’s | 20:56
(9)
Raja Koduri, obecny główny architekt działu graficznego w Intelu, a wcześniej wieloletni pracownik ATI, AMD i Radeon Technologies Group, udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Barron’s. W wywiadzie tym opowiedział o powodach dla jakich zdecydował się przejść z AMD do Intela, zdradził nieco informacji na temat dywizji graficznej niebieskich oraz zdradził, jak do pracy w Intelu udało mu się przekonać Jima Kellera - uważanego za jednego z głównych twórców architektury AMD Zen. Koduri stwierdził, że w czasie swojego urlopu od pracy w AMD dużo czasu poświęcił na przemyślenia o tym, jak mogą rozwijać się technologie graficzne przez kolejne 10 lat.

W tym czasie doszedł do wniosku, że tylko Intel ma możliwości i środki wystarczające, aby spełnić niezbędne wymagania, dzięki którym możliwa będzie realizacja tych planów.

Następie Raja Koduri dodał, że nad rozwojem GPU Intela pracuje łącznie 4500 inżynierów, i że warto czekać na samodzielne karty graficzne krzemowego giganta, które jak dodał -pojawią się na rynku w 2020 roku.

Raja Koduri wyjawił także, jak do pracy w Intelu udało mu się przekonać Jima Kellera. Otóż Koduri zainteresował Kellera ciekawym projektem rozwijanym przez Intela, a dodatkowym argumentem, który ostatecznie przekonał jednego z głównych twórców architektury AMD ZEN miał być fakt bycia pod wrażeniem ogromnych możliwości i potencjału tkwiącego w działach badań i rozwoju Intela. Koduri dodał, że pracuje w nich łącznie ponad 20 tysięcy osób, i perspektywa bycia częścią tego zespołu oraz praca nad ciekawym projektem skusiła Jima Kellera.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A ja głupi myślałem... (autor: Duke Nukem PL | data: 15/03/19 | godz.: 19:27)
  że kryształowa reputacja Intela była najważniejszym argumentem. :D

 2. Raja Koduri sypnął takimi banałami, że można je zastosować do dowolego (autor: Pijar | data: 15/03/19 | godz.: 20:15)
  tematu :


  (Raja Koduri) Kamila Gasiuk-Plihowicz, obecna główna (architekt działu graficznego w Intelu) kandydatka do PE, a wcześniej wieloletnia (pracownik ATI, AMD i Radeon Technologies Group) działaczka Unii Wolności a następnie Posłanka Nowoczesnaj Ryszarda Petru , udzieliła ciekawego wywiadu serwisowi (Barron’s) Siły Postępu . W wywiadzie tym opowiedziała o powodach dla jakich zdecydowała się przejść z (AMD do Intela) Nowoczesnej do PO, zdradziła nieco informacji na temat (dywizji graficznej niebieskich) Klubu Poselskiego Platformy oraz zdradziła, jak do (pracy w Intelu) przejścia do PO udało jej się przekonać (Jima Kellera) Piotra Misiło uważanego za jednego z głównych twórców (architektury AMD Zen ) sukcesu Nowoczesnej. (Koduri) Gasiuk-Plichowicz stwierdziła, że w czasie swojego (urlopu od pracy w AMD) konfliktu o władzę wewnątrz Klubu dużo czasu poświęciła na przemyślenia o tym, jak mogą (rozwijać się technologie graficzne) walczyć z PISem przez kolejne 10 lat.

  W tym czasie doszła do wniosku, że tylko (Intel) Platforma ma możliwości i środki wystarczające, aby spełnić niezbędne wymagania, dzięki którym możliwa będzie realizacja tych planów.

  Następie (Raja Koduri) Kamila Gasiuk Plihowicz dodała, że nad (rozwojem GPU Intela pracuje łącznie 4500 inżynierów) odsunięciem PIS od władzy pracuje 4500 lokalnych działaczy, i że warto czekać na samodzielne (karty graficzne krzemowego giganta) rządy Platformy Obywatelskiej, które jak dodała -(pojawią się na rynku) nastąpią w 2020 roku.

  (Raja Koduri) Kamila Gasiuk- Plihowicz wyjawiła także, jak do (pracy w Intelu) przejścia do Platformy udało jej się przekonać (Jima Kellera) Piotra Misiłę. Otóż (Koduri) Gasiuk-Plihowicz zainteresowała (Kellera) Misiłę ciekawym projektem rozwijanym przez (Intela) Platformę, a dodatkowym argumentem, który ostatecznie przekonał jednego z głównych twórców (architektury AMD ZEN) sukcesu Nowoczesnej miał być fakt bycia pod wrażeniem ogromnych możliwości i potencjału tkwiącego w (działach badań i rozwoju Intela) przyszłym obsadzaniu stanowisk w Samorządach. (Koduri) Gasiuk-Plihowicz dodała, że pracuje w nich łącznie ponad 20 tysięcy osób, i perspektywa bycia częścią tego zespołu oraz praca nad ciekawym projektem skusiła (Jima Kellera) Piotra Misiłę. 3. @Pijar (autor: Duke Nukem PL | data: 16/03/19 | godz.: 20:16)
  No qrła, napociłeś się.
  Gratuluję :)


 4. @02 (autor: ligand17 | data: 16/03/19 | godz.: 22:50)
  tl;dr

 5. Maharaja czyli jak fakir został guru technologicznym. (autor: Micky | data: 17/03/19 | godz.: 17:23)
  jw.

 6. Tak wiele słów (autor: pandy | data: 18/03/19 | godz.: 13:36)
  opisujących po prostu pieniądze.
  Dla konsumentów ponowne wejście Intela na rynek grafiki oznacza niższe ceny i być może jakąś innowacje. Dotąd Intel nigdy nie oferował niczego udanego graficznie i zarazem komercyjnie (od lat 70 czyli od czasu 8275 w grafice sprzętowej Intel nie większego znaczenia).
  A co do polityki - spróbujcie jej do wszystkiego nie mieszać - zwłaszcza na tym forum - nie ułatwia to dyskusji.


 7. kasa (autor: pawel1207 | data: 19/03/19 | godz.: 02:52)
  2 kasa
  3 koduri dawno sie wypalil jako ze amd probuje robic hi end :D to po kolejnej wpadce ala vega poproszono by go grzecznie o dymisje .
  4 oj o dymisje poproszono nieoficjalnie juz wczesniej ale jakos sie wbronil dokonczyl vege uciekl ze wstydem do intela.
  5 tera jeczy ajkie to amd biedne i ze nie pozwalaly mu realizowac jego genialnych wizji :D:D:D:D.


 8. Hmmm (autor: Shamoth | data: 19/03/19 | godz.: 09:30)
  Ciekawe co wyjdzie z tego Jobs'owania...
  Fakt faktem że Intel ma więcej kasy do utopienia w projekty niż AMD ale z drugiej strony mam wrażenie że z tych 4,5k inżynierów i 20k mrófkóf do roboty przykłada się 10% a reszta i tak ma to w D bo wie że dział marketingu nie pozwoli wypuścić nic co by było szybsze niż 15% od ostatniego produktu więc mają dużo czasu...
  A AMD stara się cisnąć tym co ma choć mocno zaniedbują PR i integrację swoich technologi na poziomie konsumenckim bo cinko z kasą do smarowania pośladów devs'om aby Ci przynajmniej przestali robić "optymalizację pod zielonych"...


 9. Jak nie wiadomo o co chodzi... (autor: Monku | data: 20/03/19 | godz.: 20:39)
  Lepiej by nic nie mówił...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.