Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 18 marca 2019 
    

Etui na telefon - niezbędny gadżet czy bezsensowna moda?


Autor: materiały partnera | 13:16
(2)
Mało kto obecnie wyobraża sobie noszenie telefonu bez odpowiednio dobranego do niego etui. Czy jednak jest to absolutnie niezbędne akcesorium? Wszystkim wątpiącym i próbującym nosić telefon “luzem” w kieszeni czy plecaku od razu mówimy – tak, etui jest konieczne, szczególnie w dobie delikatnych ekranów dotykowych i coraz cieńszych smartfonów, które niekoniecznie radzą sobie z jakimikolwiek obiciami.

Przed czym etui zabezpieczenia telefon?Odpowiedzią oczywistą, jest kwestia amortyzowania upadków. Może wydawać się, że przy upadku na beton czy chodnik, telefon w nawet najlepszym etui może ulec uszkodzeniu. To prawda – w takiej sytuacji rolą etui na telefon nie jest jednak całkowite ochronienie sprzętu (bo to po prostu niemożliwe), a minimalizacja uszkodzenia. Z tego powodu etui często są dodatkowo zabezpieczone na rogach – dzięki temu nawet jeśli, przykładowo, pęknie nam szybka w ekranie, to jest spora szansa, że nadal będziemy w stanie z niego korzystać.

Jakie etui wybierać?Pasujące do naszego telefonu rozmiarem, przede wszystkim. Nie idźmy na kompromisy cenowe i nie sugerujmy się opiniami, że pokrowiec pasujący na jeden smartfon będzie też idealnie pasował do innego modelu. Wybierajmy fasony opisane jako pasujące, a jeżeli podane są wyłącznie wymiary, to sprawdźmy je dokładnie przed zakupem.

Etui na telefon produkowane są z różnych materiałów – popularne są plastikowe, silikonowe czy skórzane. Wybierając idealne dla nas etui, decydujmy się na modele ze wzmacnianym tyłem futerału na telefon – zabezpieczy go to przed obdrapaniem, gdy będziemy go odkładać. Szukajmy też modeli zabezpieczających ekran i rogi telefonu – te ostatnie są szczególnie newralgicznymi miejscami w sytuacji upuszczenia telefonu.

Wiele osób przy decyzji zapomina o komforcie i stawia na wygląd czy zabezpieczenia. Pamiętajmy więc o sposobie zamykania naszego pokrowca i jego poręczności – nie ma nic gorszego, niż pospieszne otwieranie śliskiego pokrowca by odebrać telefon… które kończy się upuszczeniem aparatu.

Kolor naszego etui to, oczywiście, kwestia gustu i rzecz estetyki. Pamiętajmy jednak, że w przyszłości może je oglądać wiele osób, a niekoniecznie chcielibyśmy aby nasz przełożony widział nasz telefon powleczony w pokrowiec przystrojony listkiem marihuany, przykładowo. Dobierajmy więc odpowiednie etui do okazji.

Dla biegaczy – etui do bieganiaCoraz popularniejsze, w dobie dzielenia się na endomondo swoimi wynikami z biegania, stają się etui do biegania. Najczęściej mocowane są na ramieniu za pomocą rzepa, pozwalają mieć telefon przy sobie i wygodnie uprawiać rozmaite sporty. Spotykane są także pokrowce do paska, mogą być jednak mało wygodne w sytuacjach sportowych.

Łączenie kilku opcjiŚwietnym wyborem jest etui portfel na telefon – pozwala nam ono na połączenie kilku opcji w jednej. Wybór niedużego portfela-etui powoduje, że nie musimy nosić ze sobą dodatkowego pokrowca na karty czy dokumenty – wszystko możemy mieć w jednym miejscu, razem z telefonem. Dla kobiet etui portfel na telefon może służyć także jako modny i wygodny dodatek do stylizacji – po co dodatkowo kupować torebkę do sukienki skoro można mieć telefon, dowód osobisty i kartę kredytową w jednym, zgrabnym etui?

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. xxxx (autor: zakius | data: 18/03/19 | godz.: 22:52)
    niezbędne akcesorium wynikające z bezsensownej mody na szklane bezramkowce

  2. Niestety, ale niezbędne (autor: Kenjiro | data: 19/03/19 | godz.: 09:11)
    Kiedyś wystarczyło mieć po prostu telefon i w razie czego wymienić ramkę.
    Później trzeba było dokupić folię, aby zabezpieczyć ekran, ale reszta była w miarę odporna.
    Dzisiaj trzeba oklejać ze wszystkich stron, dmuchać i chuchać, bo inaczej ledwie stuknięcie zniszczy słuchawkę...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.