Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 19 marca 2019 
    

Wiceprezes AMD: krzem nie zostanie zastąpiony w ciągu najbliższych 10 lat


Autor: Zbyszek | źródło: PCGamesN | 16:35
(4)
Starszy wiceprezes AMD, Forrest Norrod, na konferencji Rice Oil and Gas wypowiedział się na temat przyszłości techniki materiałowej w produkcji układów scalonych. Jego zdaniem krzem nie zostanie zastąpiony inny materiałem w ciągu najbliższych około 10 lat. Jak stwierdził, choć grafen i nanorurki to bardzo obiecujące rozwiązania, to jednak minie około 10 lat zanim technika i ekonomia pozwolą je faktycznie wykorzystać do budowy układów scalonych. Forrest Norrod dodał, że klasyczna technika krzemowa wciąż posiada możliwości miniaturyzacji - jego zdaniem możliwe jest jeszcze wykonanie dwóch kroków, to jest przejście na 5nm a następnie 3nm proces litograficzny.

Osiągnięcie granic możliwości współczesnej techniki krzemowej według niego nastąpi za 8 do 10 lat. Jak dodał, grafen jest uznawany za najlepszego kandydata do zastąpienia krzemu, oferując bardzo wysokie terahercowe częstotliwości przełączania, wysoką przewodność i rezystancję.

Forrest Norrod stwierdził także, że jego zdaniem rozwój techniki kwantowej przyspieszy za około 10 lat. Jego zdaniem obliczenia kwantowe są szczególnie przydatne do określonych zastosowań i nie będą w stanie całkowicie zastąpić tradycyjnego przetwarzania binarnego, dlatego technologia kwantowa może być rozwijana równolegle z tradycyjnymi komputerami.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jak to krzem bedzie jeszcze 10 lat? przeca pisali ze juz je na granicy... (autor: gantrithor | data: 19/03/19 | godz.: 17:53)
  inzynierzy z e-beam initiatiwe twierdza ze krzem bedzie do 1.5nm i prawdopodobnie finfet tez bedzie do 1.5nm hehe.

  Po euv bedzie x-ray 1nm i deep x-ray 0.1nm co jest teoretycznym limitem promieni X ze wzgledu na produkcje naladowanych elektronow ktore zmniejszaja rozdzielczosc do "prawdziwego 20nm" czyli wedle dziesiejszych nazewnictw 2nm a to z kolei rozmiar calego tranzystora 18nm na 36nm dla porownania 7nm tranzystor to rozmiar prawdziwy 36nm na 56nm.


 2. @1... (autor: Duke Nukem PL | data: 19/03/19 | godz.: 19:20)
  masz rozwód z tłumaczem, czy z polonistą?

  Wgląda na to, że widziałeś również produkcję nienaładowanych elektronów. Ciekawe. Napisz do CERN, będą tym bardzo zainteresowani.


 3. @2 Miesiaczke masz czy jak?... (autor: gantrithor | data: 20/03/19 | godz.: 17:56)
  z czym masz problem? z czytaniem czy ze zrozumieniem , jakie bys chcial elektrony? nienaladowane? chyba masz jasno napisane naladowane elektrony co mam ci napisac "ujemnie naladowany elektron , dodatnio naladowany pozytron?"

 4. i za X lat powiedzą,że jednak następne X late też będzie... (autor: Sony Vaio Zamiatajo | data: 21/03/19 | godz.: 18:11)
  bo piasku jest nieskończenie wiele...a jak wprowadzą grafen,to kryzys ołówkowy murowany...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.