Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 21 marca 2019 
    

Producenci zaczynają przygotowywać płyty główne pod nowe Ryzeny


Autor: Zbyszek | źródło: ASUS, MSI | 13:16
(3)
Producenci płyt głównych pracują już nad aktualizacjami BIOS dla płyt z podstawką AM4, dzięki którym zyskają one możliwość obsługi nadchodzących procesorów Ryzen serii 3000, opartej o architekturę ZEN 2 i proces litograficzny 7nm. Jednymi z nich są firmy ASUS i MSI, których pierwsze modele płyt, takie jak np. Crosshair VI Hero i MSI B450 Gaming Pro Carbon AC zyskały już wstępną obsługę Ryzenów 3. generacji. Obie firmy wydają właśnie zaktualizowane wersjie BIOS zawierające nowy mikrokod AGESA COMBO-AM4 (AMD Generic Encapsulated Software Architecture) zgodny z Ryzenami serii 3000.

AGESA to mikrokod przygotowywany przez AMD, będący podstawową częścią BIOSu, uruchamiany na początkowych etapach rozruchu komputera. Odpowiada on m.in za obsługę procesora, test, walidację i wstępny rozruch systemu, a następnie przekazuje zadanie właściwemu BIOSOwi.

Premiera procesorów Ryzen 3. generacji (nazwa kodowa Matisse) jest spodziewana w połowie tego roku, a według spekulacji odbędzie się ona 7 lipca.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. z MSI to bym uważał (autor: faf | data: 22/03/19 | godz.: 11:22)
  https://pl.msi.com/.../B450-TOMAHAWK/Specification

  według tego nowy ryzen chodzi na ....Intel® B450 Chipset :) 2. czyli (autor: Duke Nukem PL | data: 23/03/19 | godz.: 22:52)
  dla korpo MSI to jeden pies AMD czy Intel - kasa ma być w kasie ;)

 3. Kontroler Phision E16 już przygotowany (autor: Bjaku | data: 24/03/19 | godz.: 17:43)
  na wsparcie w PCIe 4.0 x4.I tak mainstream w wykonaniu AMD chwilowo stanie się wysoką półką bo SSD z 4.5GB/s Zapis i Odczyt oraz ilością IOPS na poziomie 800tys. w wykonaniu nowego kontrolera na pewno ściąga sen z powiek Intelowskich pracowników do czasu pojawienia się HEDT od AMD także ze wsparciem PCIe 4.0.
  Jeżeli nowy mainstream w wykonaniu AMD będzie miał minimalnie 6rdzeni z 6-12wątkami to wszystko poniżej będzie już tylko typowym szrotem.Jeszcze w tamtym roku nie którzy myśleli , że ze swoimi 4rdzeniami i 4 wątkowymi procesorami od Intela będą mogli bez zająknięcia używać ich w grach jak robili to do tej pory na i5-2500k.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.