Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2025
Piątek 29 marca 2019 
    

Spotify testuje plan Premium Duo dla par


Autor: Wedelek | źródło: Spotify | 05:14
(3)
Spotify testuje w wybranych krajach nową ofertę abonamentową która oprócz planu Premium dla jednej osoby i Premium dla całej rodziny obejmuje również wersję dla dwóch osób. Plan nazwany Duo to wydatek $12.49 (w Polsce to 24,99zł) na miesiąc. W jego ramach muzyki mogą słuchać z jednego konta dwie osoby mieszkające razem w ramach wspólnego gospodarstwa domowego. Mamy więc do czynienia z produktem droższym o 5zł niż w przypadku planu Premium dla jednej osoby i zarazem tańszym o 5zł od planu rodzinnego, w ramach którego z usługi korzystać może ponad 5 użytkowników złączonych więzami rodzinnymi.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kiedy będzie bezstratny streaming wysokiej jakości?! (autor: Seba78 | data: 29/03/19 | godz.: 23:02)
    Tego najbardziej brakuje.

  2. @1. (autor: Mariosti | data: 30/03/19 | godz.: 11:46)
    Bezstratny to sensu nie ma, patrząc po bitrate jaki jest wymagany przez max kompresję flac na klienta przypadałoby praktycznie 5-8Mbit łącza, a to absurdalnie dużo w porównaniu do obecnego poziomu.

    Jeśli już to pobieranie do zasobów offline muzyki w formacie bezstratnym, bo tu przynajmniej nie trzeba gwarantować minimalnej przepustowości na żywo dla dobrego poziomu jakości usługi.

    Dochodzi jeszcze jedna kwestia, odwieczny wróg audiofili - a mianowicie testy A B. To że przy komputerowej korelacji sygnału z płyty i ze spotify łatwo można wykryć iż są różnice, to co z tego że komputer analizujący sygnał potrafi je wskazać. Istotne jest tak naprawdę tylko to czy człowiek jest w stanie te różnice usłyszeć i na szczęście przy aac powyżej tych 160kbps w zasadzie nikt, nigdy na żadnym sprzęcie różnicy nie usłyszy w teście AB.

    Zamiast przejmować się "bezstratną" muzyką lepiej zająć się adaptacją pomieszczenia w którym słuchamy, poprawnym rozstawieniem głośników, a najlepiej zrobieniem pomiarów dźwięku w pomieszczeniu i zoptymalizowanie tej kwestii.

    To robi realną i bardzo słyszalną różnicę.


  3. @2. (autor: pitero | data: 30/03/19 | godz.: 22:26)
    Kompresja Spotify to nie tylko dane skompresowane psychoakustycznie, ale także kompresja dynamiki i tu jest większa krzywda. Każdy jeden utwór pozbawiony jest skali dynamicznej, które posiada oryginalny materiał i to jest relatywnie łatwe do wychwycenia w ślepym teście. Słucham na sprzęcie, który pobiera z netu i dekoduje na własnym przetworniku strumień Spotify i po sieci materiał 16/44, więc warunki testu sprawiedliwe.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.