Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 1 kwietnia 2019 
    

Google świętuje 15-lecie Gmaila


Autor: Wedelek | 18:59
(1)
Dziś mija 15 lat od debiutu usługi GMail o czym Google nie omieszkał nas poinformować. Kolejna rocznica stała się przy tym dobrym pretekstem do podzielenia się ze światem kilkoma nowymi funkcjami jakie zawitały niedawno do usługi mailowej wyszukiwarkowego giganta. Jedną z nich jest wsparcie dla czterech nowych języków w funkcji Compose. Jej zadaniem jest analizowanie treści maila i zachowania użytkownika w taki sposób by automatycznie podpowiadać gotowe części wiadomości, takie jak zwrot grzecznościowy czy tytuł. Od dziś korzystać mogą z niej osoby posługujące się językiem francuskim, portugalskim, hiszpańskim oraz włoskim.

Compose trafił też do szerszego grona użytkowników Androida. Do tej pory mogli z niego korzystać jedynie posiadacze Pixeli 3 i komputerów desktop.


Druga z wprowadzonych zmian to harmonogram wysyłania maili - posiadacze poczty Google mogą teraz odłożyć wysłanie poczty na później. Aplikacja domyślnie sugeruje konkretne daty, ale użytkownik może też wpisać „z palca” interesujący go termin.

Ostatnia nowość była już przez Google zapowiadana, a mowa o dynamicznych wiadomościach. Jednym z przykładów działania tego mechanizmu jest system powiadamiania mailowego o komentarzu dołączonym do pliku w Google Docs. Użytkownik może szybko podejrzeć o co chodzi z poziomu Gmaila i bez przełączania się pomiędzy aplikacjami odpowiedzieć na komentarz. Oczywiście możliwości dynamicznych maili są o wiele większe i pozwalają np. przejrzeć rekomendacje firmy, która wysłała do nas wiadomość reklamową.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Poczta na o2 (autor: Majster | data: 2/04/19 | godz.: 13:30)
    Z pocztą ogólnie jest gorzej niż było parę lat temu. Nie wiem jak z Gmail, ale o2 przeszło taką przemianę, że hej.

    Ja wolałem starą wersję - tego typu:

    https://i.imgur.com/4SBo5Of.jpg

    Ten wygląd był znacznie lepszy. Obecna poczta działa różnie, raz na jakiś czas ma pewne problemy z dołączaniem załączników. Pomimo szybkiego łącza to i tak nic nie jest pewne. Nawalono reklam gdzie się da.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.