Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 4 kwietnia 2019 
    

Kolejna afera z Facebookiem w tle – wyciekły dwie duże bazy danych


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 19:07
(2)
Afera z danymi pozyskiwanymi przez Cambridge Analytica zatoczyła właśnie kolejne koło za sprawą dwóch zbiorów poufnych informacji odkrytych w zasobach usługi chmurowej firmy Amazon. Są to bazy danych powstałe w oparciu o dane pozyskane przez podmioty współpracujące niegdyś z firmą Marka Zuckerberga na zasadach podobnych do przywoływanej na wstępie Cambridge Analytica. Pierwszy ze zbiorów liczący 146GB danych należy do firmy Cultura Colectiva i obejmuje nazwy kont, numery ID, komentarze, polubienia i inne reakcje, a w części przypadków także hasła użytkowników.

Druga, znacznie mniejsza baza należy do UpGuard i obejmuje dane około 22 000 osób, ale dla odmiany cała zawartość jest zapisana jawnym tekstem. W tym również hasła. Szacuje się, że łącznie obie bazy obejmują ponad 540 milionów rekordów. Facebook już zgłosił do Amazona wniosek o usunięcie danych wskazując, że przetrzymywanie informacji zebranych za pomocą narzędzi wbudowanych w portal na zewnętrznych serwerach jest niezgodne z regulaminem serwisu.

Obie firmy to niestety nieuchwytne duchy, których właściciele nie odbierają maili, co utrudnia całą sprawę.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Czekam niecierpliwie (autor: Remek | data: 4/04/19 | godz.: 21:43)
    Aż zamkną FB na zawsze.

  2. Czas ... (autor: Muchomor | data: 5/04/19 | godz.: 10:33)
    ... podzielić to gówno tak, jak to się kiedyś działo w Stanach i działało dobrze. Jakiś antymonopolowy twór zabierze im się do tyłka wcześniej, lub później.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.