Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 5 kwietnia 2019 
    

Majowa aktualizacja Windows 10 pozwoli odłożyć aktualizację na dłużej


Autor: Wedelek | 16:59
(3)
Problemy z kompilacją poglądową kwietniowej aktualizacji dla Windows 10 skłoniły Microsoft do jej przeniesienia na maj. Ponadto komputery PC pracując pod kontrolą wersji Home otrzymają jeszcze jedną, niezapowiadaną do tej pory nowość. Jest nią wydłużony okres, na który będzie można odłożyć obowiązkową aktualizację systemu. Począwszy od maja będzie to aż 35 dni. Do tej pory na tak długie odroczenie mogli liczyć jedynie posiadacze znacznie droższej wersji Pro i dedykowanej dużym firmom kompilacji Enterprise. Microsoft usprawni też sam system aktualizacji, który ma działać sprawniej, również dzięki tzw. inteligentnym godzinom aktywnego użycia.

Pozostałe zmiany obejmą lepszą obsługę plików RAW, zamknięte środowisko tzw. „piaskownicy” izolujące od siebie procesy, zmodyfikowaną wyszukiwarkę plików, nowe narzędzie do robienia zrzutów ekranowych, usprawniony moduł aktualizacji oraz nowy, biały motyw interfejsu. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na kolejne poprawki w kwestii spójności interfejsu, naprawę znanych błędów i jeszcze lepszą obsługę gier.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Inteligentne godziny uzycia (autor: VP11 | data: 8/04/19 | godz.: 08:19)
  Komputer wykonuje obliczenia a godziny uzycia nie mozna ustalic na 24h/365dni.

  no i rodzi sie pytanie ile aplikacji po aktualizacji przestanie znow dzialac ?


 2. Sordum Windows Update Blocker (autor: doxent | data: 9/04/19 | godz.: 11:59)
  i można odłożyć taką aktualizację na ile chcemy. Niestety mechanizm aktualizacji W10 wymuszający reinstalację systemu co pół roku to masakra. Resetuje ustawienia, część programów nie działa prawidłowo, część w ogóle nie działa. Kończy się faktyczną reinstalacją czyli stawianiem systemu od zera bo nie idzie się dogadać. W przypadku biur rachunkowych to koszmar, szczególnie gdy używamy SQL-a to możemy się pożegnać z danymi.

 3. . (autor: patsm00re18 | data: 21/05/19 | godz.: 14:34)
  .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.