Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 24 kwietnia 2019 
    

GlobalFoundries sprzedaje Fab 10


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:30
GlobalFoundries zawarł nietypową umowę sprzedaży jednej ze swoich fabryk układów scalonych z firmą ON Semiconductor. Na jej mocy placówka Fab 10 położona w East Fishkill, w stanie Nowy Jork przejdzie w ręce nowego właściciela. To co nietypowe to sposób realizacji transakcji. Na mocy zawartej umowy GlobalFoundries otrzyma łącznie 430 milionów dolarów z czego $100 milionów zostanie wypłacone już teraz, a pozostała kwota trafi na rachunek firmy w chwili przekazania fabryki. To nastąpi dopiero w 2020 roku, tak by GlobalFoundries mógł zrealizować już złożone zamówienia na produkcję mikroprocesorów.

W ramach umowy ON Semiconductor oprócz fabryki przejmie też pracujący w niej personel, a GlobalFoundries pomoże nabywcy w przystosowaniu do korzystania z mieszczących się w jej wnętrzu maszyn, między innymi poprzez udzielenie licencji na proces produkcyjny.

Fab 10 to placówka przejęta w 2015 roku od IBM, która zajmuje się produkcją układów scalonych w litografii 4x – 6x nm (między innymi 40nm, 45nm, 55nm, 65nm) z wykorzystaniem wafli o średnicy 300mm. Będzie to więc najnowocześniejsza placówka w posiadaniu ON Semiconductor, która to firma do tej pory produkowała chipy jedynie na 200mm waflach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.