Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 25 kwietnia 2019 
    

Microsoft znów miał przejściowe problemy ze zbiorczą aktualizacją Windows 10


Autor: Wedelek | 18:37
(1)
Microsoft rozpoczął proces dostarczania testerom zapisanym do projektu Insiders wersji poglądowej majowej poprawki dla Windows 10, która do kanału oficjalnego kanału Update trafi pod koniec maja. Część z nich niemal natychmiast zaczęła zgłaszać problemy z instalacją okienek na niektórych maszynach. Okazuje się, że źródłem ich występowania są wpięte w port USB nośniki pamięci, karty SD, a nawet umieszczone w napędzie optycznym płyty DVD/Blu-ray. W znamienitej większości przypadków po ich wyciągnięciu aktualizacja przebiega poprawnie.

Okazuje się, że dziwne zachowanie instalatora wiąże się z nowym systemem zarządzania partycjami, który podczas instalacji zbiorczej aktualizacji próbuje zrobić porządek w systemie zmieniając przypisane litery dysków z losowo dobranych do następujących po sobie. Ciężko powiedzieć po co w zasadzie system robi takie rzeczy w tle.

Plus jest taki, że Microsoft szybko zareagował na zgłaszane problemy wydając nową wersję Windows 10 o symbolu 18877, która ma być pozbawiona opisywanego problemu.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. lool (autor: biuro74 | data: 26/04/19 | godz.: 14:35)
    "próbuje zrobić porządek w systemie zmieniając przypisane litery dysków"

    Przeciez Windows robi to juz od dluzszego czasu. Obojetne, z jakiej partycji zawierajacej system zabootujesz, ona i tak bedzie C:.
    W koncu sie pogubili z tymi assignami ;-)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.