Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 26 kwietnia 2019 
    

Facebook przygotowuje się na karę finansową którą nałoży na niego FTC


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 05:01
Od czasu afery z Cambridge Analityca Facebook ciągle boryka się z oskarżeniami o złą ochronę danych osobowych i mimo wprowadzenia wielu istotnych zmian wciąż nie ma najlepszego PRu. Problemy wizerunkowe to jednak nie koniec, bo swoje śledztwo prowadzi też Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), która może nałożyć na Facebooka karę w wysokości nawet 5 miliardów dolarów. Dlatego też władze firmy postanowiły już teraz przygotować się finansowo na ten moment zakładając uszczuplenie w tym roku zysku firmy o 3 miliardy dolarów. Po uwzględnieniu kary zysk netto w ujęciu rocznym spadł o 51%.

Facebook twierdzi, że gdyby nie zaistniała sytuacja, to marża operacyjna byłaby wyższa o 20%, stawki podatkowe byłyby niższe o 14%, a uzyskany wynik przekroczyłby prognozy analityków. Na bardzo dobry rezultat finansowy firmy miał wpływ 8% wzrost ilości aktywnych użytkowników - aktualnie baza użytkowników Facebooka wynosi 2,3 miliarda kont.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.