Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 26 kwietnia 2019 
    

Składanie komputera od zera - podzespoły to nie wszystko!


Autor: materiały partnera | 04:56
Złożenie własnego komputera pozwala na pełną kontrolę nad jakością sprzętu. Możesz wybrać gotowe zestawy podzespołów lub dobrać poszczególne części do swoich wymagań. A co poza podzespołami warto uwzględnić?

Czy składanie komputera od podstaw jest popularne?


Jeszcze niedawno pasjonaci sprzętu spotykali się na giełdach komputerowych, gdzie polowali na odpowiednie części, za pomocą których samodzielnie składali swoje stacjonarne komputery. To się zmieniło, bo dziś osoba posiadająca wyszukiwarkę może w kilka minut znaleźć najlepsze na świecie podzespoły i zamówić je do domu. Zmieniły się więc czynniki, na które warto zwracać uwagę przy kompletowaniu sprzętu. Przeczytaj, zanim zaczniesz: składanie komputera stacjonarnego w 2019 roku z uwzględnieniem najnowszych podzespołów i wymagań sprzętowych.

Wciąż jest kilka najważniejszych części, na których nie warto oszczędzać. Są to:

- płyta główna

- dysk (najlepiej SSD)

- procesor

Mnogość dostępnych możliwości sprawia, że wielu graczy miesiącami przeczesuje fora i sklepy w poszukiwaniu pomniejszych części. Niepotrzebnie. Jeśli cztery powyższe są dobrej klasy, to większości osób wystarczy do nich przeciętna karta graficzna czy ilość pamięci. Okazuje się, że przy składaniu komputera stacjonarnego w 2019 roku świetne podzespoły to nie wszystko.Ważne czynniki przy składaniu komputera stacjonarnego


Gracze często pomijają mniej popularne aspekty, które jednak mogą mieć olbrzymie znaczenie dla komfortu użytkowania komputera. Zamiast na drobne części, lepiej poświęcić czas na wybór obudowy. To w niej będą umieszczone cenne podzespoły. Ta gorszej jakości szybko się nagrzeje, przez co komputer może zwalniać. Warto wybrać też taką, która swobodnie zmieści się w pobliżu komputera – co z tego, że sprzęt będzie miał markowe części, jeśli gracz będzie co chwilę zawadzał o obudowę. Inną tego typu częścią – ważną, a pomijaną – jest zasilacz. Im wydajniejszy komputer, tym powinien być lepszy, bo tani zasilacz może ulec przeciążeniu i się spalić. Warto zwracać też uwagę na przewody łączące monitor czy stację dysków.


Kolejnym nieoczywistym aspektem sprzętu jest gwarancja. Gracze kupujący części na internetowych aukcjach czy targach często są jej pozbawieni. Po roku czy dwóch latach może się okazać, że części się zniszczyły lub działają mniej wydajnie. Szczególnie, jeśli gracz dokłada w międzyczasie kolejne podzespoły wpływające na ogólną pracę komputera. Dlatego warto sprawdzać, przez jaki czas obowiązuje gwarancja. Niektóre sklepy oferują możliwość dopłacenia za dodatkowy rok czy dwa gwarancji – warto z tego skorzystać przy składaniu komputera stacjonarnego.Budujesz komputer domowy do gier? Monitor najważniejszy


Choć wydaje się, że monitor to tylko dodatek do odpowiednio potężnego komputera, w rzeczywistości też ma duże znaczenie. To on będzie odpowiedzialny za wrażenia wizualne na co dzień i sprawi, że gracz przeniesie się do świata gry lub nie. Kiepski monitor sprawi, że trudno będzie docenić markowe podzespoły. Co więcej, niska prędkość przesyłu sygnału w ekranie sprawi, że i tak pojawią się lagi, czyli klatkowanie w grze.


Dlatego to monitorowi warto poświęcić uwagę w sklepie ze sprzętem. Lepiej wybrać taki, przy którym gracz dobrze się czuje – dostosowany do wzrostu i odległości fotela, w którym będzie siedział. To ważniejsze niż nowinki techniczne czy szczegółowe parametry, które w mniejszym stopniu przekładają się na codzienny komfort.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.