Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 7 maja 2019 
    

Unia Europejska przyjrzy się funkcjonowaniu sklepu AppStore


Autor: Wedelek | źródło: KitGuru | 05:29
Komisja Europejska zdecydowała się przyjrzeć modelowi biznesowemu Apple pod kątem ewentualnych nieprawidłowości mających znamiona monopolistyczne. Jest to odpowiedź na zarzuty ze strony Spotify, które dowodzi, że firma z Cupertino żądając wysokiej prowizji od umieszczonych w AppStore programów de facto ogranicza konkurencję. Szwedzi swoje zarzuty argumentują tym, że nie ma żadnej innej, legalnej alternatywy pozyskania oprogramowania dla systemu iOS, więc deweloper zainteresowany sprzedażą produktów posiadaczom iPhone’ów i iPadów musi płacić Apple czy tego chce czy nie.

Zarzewiem konfliktu jest w tym wypadku nie tyle sama opłata, co fakt, że Spotify musi konkurować z Apple Music sponsorując de facto jego rozwój. Obecnie Apple nakłada na producentów aplikacji wymóg odprowadzenia 30% zysku ze sprzedaży aplikacji i usług za pośrednictwem AppStore w pierwszym roku obecności produktu w sklepie i 15% w kolejnych latach.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.