Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 maja 2019 
    

Marvell kupuje Aquantię za 452 miliony dolarów


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:01
Marvell ogłosił przejęcie firmy Aquantia, zajmującej się produkcją układów sieciowych dedykowanych różnego rodzaju zastosowaniom. W jej portfolio znajdują się między innymi produkty stworzone z myślą o samochodach autonomicznych, z których skorzystała swego czasu Nvidia projektując moduły Xavier i Pegasus Drive AGX. Prawdopodobnie to właśnie ten aspekt działalności najbardziej zainteresował Marvella, który zdecydował się zapłacić dotychczasowym akcjonariuszom $13.25 za akcję, co w sumie przełożyło się na kwotę 452 milionów dolarów.

Z punktu widzenia dotychczasowych akcjonariuszy Aquantii jest to bardzo dobra nowina. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fatalne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku w których przedsiębiorstwo odnotowało ogromny spadek przychodów sięgający 42% (do 17 milionów), co doprowadziło do równie dużej straty finansowej wynoszącej $13 milionów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.