Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 maja 2019 
    

Super Micro przenosi część produkcji z Chin do innych państw


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:29
W październiku 2018 roku portal Bloomberg ogłosił, że część produkowanych przez Super Micro płyt dla komputerów klasy serwer może nie być bezpieczna z uwagi na nielegalne działania chińczyków, którzy mieli instalować na PCB niewielkie układy szpiegowskie przechwytujące dane przepływające przez płytę. Mimo skrupulatnego śledztwa, do którego włączyły się miedzy innymi firmy Apple i Amazon (klienci Super Micro) nie udało się odnaleźć rzekomej pluskwy. Mimo to przysłowiowe mleko się wylało, reputacja i wiarygodność zostały podkopane, a wraz z nimi spadła wartość firmy. Dlatego też zarząd Super Micro zdecydował się przenieść większość produkcji poza Chiny.

Obecnie firma buduje na Tajwanie wartą 65 milionów dolarów fabrykę płyt głównych i planuje dalsze inwestycje w USA na terenie tzw. Doliny Krzemowej. Celem jest nie tylko zmiana lokalizacji fabryk ale też uniezależnienie się od podmiotów zewnętrznych z których usług przedsiębiorstwo do tej pory chętnie korzystało. Aktualnie Super Micro to trzeci największy producent płyt głównych dla serwerów na świecie, ale w związku z aferą rozpętaną przez Bloomberga niebawem może stracić to miejsce na rzecz jednego ze swoich rywali.

Jeśli zaś chodzi o produkcję płyt głównych dla serwerów w ogóle, to jeszcze w 2017 roku niemal 90% z 13,9-miliona sprzedanych sztuk zostało wytworzonych w Chinach. W rok później było to już tylko 50%.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.