Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 8 maja 2019 
    

Windows Terminal, czyli nowe podejście Microsoftu do wiersza poleceń


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 05:44
(2)
Microsoft zaprojektował nową aplikację dla systemu Windows 10 dedykowaną deweloperom i osobom zajmującym się utrzymanie infrastruktury komputerowej o wszystko mówiącej nazwie Windows Terminal. Pod nią kryje się odświeżony wiersz poleceń z obsługą graficznych fajerwerków pokroju obsługi przeźroczystości czy lepiej wyglądających czcionek. Jednak Microsoft nie skupił się na szczęście jedynie na wyglądzie i aplikacja otrzymała szereg bardzo użytecznych funkcji. Przede wszystkim może ona współpracować zarówno z jądrem Windowsa jak i zaimplementowanym w systemie Microsoftu jądrem Linux, dzięki czemu można wykorzystywać ten sam program do różnych zadań.

Pojawiła się też obsługa zakładek, z których każda może działać w innym trybie i z innym podświetleniem składni, co dodatkowo ułatwia pracę. Przykładowo obok siebie będzie można uruchomić tradycyjnego Powershella oraz terminal WSL. Windows Terminal korzysta przy tym z dobrodziejstw układów GPU, które odpowiadają między innymi za renderowaniem GUI z wykorzystaniem bibliotek DirectX.

Nowa aplikacja Microsoftu do użytkowników trafi w czwartym kwartale bieżącego roku, ale niecierpliwi mogą wypróbować ją wcześniej posiłkując się programem niejawnych testów Widnows Insider. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jedyny plus (autor: Kenjiro | data: 8/05/19 | godz.: 08:23)
    To, że będzie wbudowane w Windows i nie trzeba będzie pobierać innych programów, które już dziś to potrafią. Aczkolwiek może się okazać, że elastyczność tego rozwiązania będzie tak uboga, że nadal inne programy będą bez konkurencji.

  2. trafi (autor: Conan Barbarian | data: 8/05/19 | godz.: 11:45)
    "do użytkowników trafi w czwartym kwartale bieżącego roku"
    Nie obstawiam tak optymistycznej wersji.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.