Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 maja 2019 
    

Do końca czerwca Intel rozwiąże problemy z dostępnością CPU


Autor: Wedelek | źródło: PC Gamers N | 05:01
(1)
Problemy z wdrożeniem litografii 10nm zmusiły Intela do pozostawania z procesem 14nm, co w połączeniu z nowymi, bardziej rozbudowanymi CPU przyczyniło się do zmniejszenia ilości dostarczanych na rynek procesorów. W wyniku tego podaż spadła, a ceny poszły w górę. Niebiescy bardzo szybko podjęli działania naprawcze w postaci rozbudowy fabryk i zmian w portfolio produktów, ale aż do chwili obecnej nie udało się w pełni opanować sytuacji. Poprawa na tym polu ma jednak przyjść już niebawem i do czerwca dostawy CPU na rynek konsumencki wzrosną na tyle by sytuacja wróciła do normy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko się cieszyć, zwłaszcza, że szef japońskiego oddziału firmy jeszcze do niedawna snuł obawy, że wyższe ceny mogą się utrzymać nawet do grudnia.

Złośliwi twierdzą, że Intelowi pomaga AMD odbierając Chipzilli udziały w rynku, a inni dodają, że już niedługo sytuacja się odwróci i skończy się „eldorado” AMD. Sama Lisa Su podchodzi do całej sprawy z dużym dystansem twierdząc, że nie wydaje jej się by kłopoty Intela lub ich brak znacząco wpływały na udział w rynku jej firmy. Ucieszyć powinni się natomiast producenci komputerów OEM, którzy będą mogli sprzedać więcej zestawów z CPU Intela, bo te niezmiennie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mimo wzrostu cen.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Intel jak konsumenci nawet przeciętni (autor: Mario1978 | data: 9/05/19 | godz.: 12:35)
    czekają na premierę Zen 2 bo to rozwiąże wiele problemów łącznie z zaoszczędzeniem pieniędzy przy budowie nowych zestawów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.