Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 9 maja 2019 
    

vTOPS czyli przełom w dziedzinie przełączników


Autor: Wedelek | źródło: Engenering.nyu | 05:15
(3)
Obecnie wykorzystywane w elektronice przełączniki zmieniają stan logiczny po zastosowaniu określonego prądu elektrycznego generując przy tym jako swoisty skutek uboczny energię cieplną, którą należy rozproszyć. Nie jest to najefektywniejszy sposób, ale do niedawna nie potrafiliśmy opracować lepszego rozwiązania gotowego do wdrożenia na szeroką skalę. Teraz ma się to zmienić za sprawą nowego typu przełączników które do kontrolowania pola magnetycznego nie wymagają prądu elektrycznego a jedynie obecności pola elektrycznego - wykorzystywany jest tu tzw, efekt spinowy, używany w technice vTOPSS (voltage-controlled topological spin switch).

Pracownikom naukowym Uniwersytetu w Nowym Jorku udało się dokonać przełomu w tej dziedzinie poprzez zastosowanie materiału, który wewnątrz jest izolatorem, ale jego zewnętrzne ścianki zapewniają swobodny przepływ elektronów.

Stworzone z jego użyciem przełączniki pobierają znacznie mniej energii podczas zmiany stanu logicznego, a co za tym idzie generują o wiele mniej ciepła niż tradycyjne konstrukcje.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: power | data: 9/05/19 | godz.: 18:04)
  Bardzo ciekawy temat. Tu link do oryginalu:
  https://engineering.nyu.edu/...res-new-way-compute Move over, silicon switches: There’s a new way to compute


 2. Achhh (autor: ligand17 | data: 9/05/19 | godz.: 19:41)
  To mi przypomina, jak na egzaminie magisterskim miałem opisać, czym jest spintronika i na czym polega jej przewaga nad klasyczną elektroniką krzemową...

 3. Ciekawy art, przydałoby się jeszcze trochę informacji (autor: ekspert_IT | data: 9/05/19 | godz.: 21:00)
  Podejrzewam jednak, że długo jeszcze nie doświadczymy tej innowacji. Zbyt wiele producenci układów zainwestowali w dotychczasową technologię by z niej rezygnować i zmieniać na niesprawdzone, futurystyczne rozwiązania. TSMC, Global Foundaries, Samsung, Intel i inni producenci chyba jeszcze długo będą nam oferować dotychczasowe rozwiązania....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.