Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 10 maja 2019 
    

Senator Josh Hawley chce zakazać mikrotransakcji


Autor: Wedelek | 05:01
(3)
Aktualnie w wielu państwach na całym świecie toczy się publiczna debata nad mikro transakcjami i popularnymi skrzyneczkami z dodatkową zawartością które można nabyć za prawdziwą gotówkę. Część z tych ułatwień jedynie przyspiesza rozwój, a inne na tyle zmieniają rozgrywkę, że są w stanie przechylić szalę zwycięstwa lub porażki na jedną ze stron. Zdaniem Josha Hawley’a jest to nic innego, jak współczesna forma hazardu i jako taka powinna być ograniczona. Dlatego też senator przedłożył propozycję ustawy blokującej takie praktyki we wszystkich grach kierowanych do osób poniżej 18 roku życia.

Wywołana do tablicy stowarzyszenie ESA (Entertainment Software Association) stwierdziło, że mikro transakcje nie mogą zostać podciągnięte pod definicję hazardu, a rodzice mają dostatecznie dużo narzędzi by blokować dzieciom dostęp do tego typu treści.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. :)) (autor: housik | data: 10/05/19 | godz.: 12:00)
  Koncepcja ciekawa, w sumie to też mnie to już męczy. Z Mikropłatnościami jest ten problem, że faktycznie w większość gier RPG zmieniają one szanse na wygraną.
  Kto ma większy portfel ten ma lepsze szanse, a wiadomo w niektórych krajach są bogatsi obywatele od nas. Tym bardziej że ceny za mikro transakcje są od kilkunastu do kilkuset złotych i często przekraczają cenę pełnowartościowej gry.
  Tu bym się nie ograniczał poniżej 18 lat, bo faktycznie dzieciom po prostu je zablokowałem (android) i nie utrudnia to rozgrywki.
  W sumie to chyba nie dało by się teko w żadne sposób ogarnąć i kontrolować. Dla mnie jedyna koncepcja to zamienić mikropłatności na abonament w grze. Płacisz grasz, nie płacisz nie grasz, ale jak się zdecydujesz to wszyscy mają równe szanse.


 2. @ 1 (autor: power | data: 11/05/19 | godz.: 18:07)
  Zadnych zakazow w grach! Nie chcesz to nie kupuj (ja w zadnej grze nie uzywalem mikroplatnosci i jestem zadowolony). Abonament na gry to zlo i wielu producentow gier o tym wie. Abonament odcina od gry graczy bez kasy i wtedy serwery swieca pustkami. A na pustych serwerach whales nie beda marnowac kasy, bo nie beda miec przed kim szpanowac i wtedy gra nie zarobi na siebie.

 3. @ 2 (autor: housik | data: 11/05/19 | godz.: 20:28)
  Bo mikropłatności nie przeżarły jeszcze rynku PC. Na androidzie kto płaci ten jest lepszy, to już jest standard. Można zwykła grą wybić się przez chwilę, ale na dłuższą metę nie wytrzymuję się tempa w grze bez mikropłatności.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.