Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 13 maja 2019 
    

Nowe informacje o obsłudze pamięci RAM przez Ryzeny serii 3000


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp/Inne | 06:33
Yuri Bubliy, twórca oprogramowania DRAM Calculator dla procesorów AMD Ryzen postanowił podzielić się informacjami na temat obsługi pamięci RAM przez nadchodzące 7nm procesory Ryzen serii 3000, oparte o architekturę ZEN 2. Jak poinformował, taktowanie pamięci RAM nadal będzie powiązane z taktowaniem magistrali Infinity Fabric. Nowością będzie dodatkowy dzielnik, pozwalający obniżyć taktowanie magistrali IF o połowę względem standardowej wartości. Natomiast na płytach głównych z chipsetem X570 maksymalne możliwe do ustawienia w BIOSie taktowanie pamięci wynosić będzie 5000 MHz.

Dla porównania - w przypadku dotychczasowych modeli płyt z podstawką AM4 jest to 4200 MHz. Kontynuując, Yuri Bubliy dodał, że nowe procesory zasadniczo wykorzystają ten sam kontroler pamięci jak dotychczasowe generacje Ryzenów, ale z pewnymi ulepszeniami i dodatkowymi opcjami konfiguracji. Kolejne z przekazanych przez niego informacji dotyczą dwóch nowych opcji, jakie będą dostępne w nadchodzących Ryzenach serii 3000. Pierwszą z nich jest tajemnicza funkcja o nazwie "SoC OC mode" - prawdopodobnie dotycząca podkręcania chipsetu I/O, a drugą - możliwość regulacji napięcia VDDG.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.