Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 14 maja 2019 
    

Paysafecard, czyli jak bezpiecznie dokonywać zakupów gier i aplikacji online


Autor: materiały partnera | 05:40
Dzisiaj wiele osób raczej nie jest już w stanie wyobrazić sobie korzystania ze smartfona bez możliwości swobodnej instalacji licznych aplikacji czy gier. Niestety, nabywanie cyfrowych produktów drogą online wciąż nie jest jeszcze w stu procentach bezpieczne. Istnieje jednak sprawdzony sposób na to, by kupowanie gier czy aplikacji nie wiązało się z żadnym ryzykiem.

Gry i różnego rodzaju aplikacje to swoisty chleb powszedni każdego użytkownika smartfona. Mimo że codziennie na całym świecie dokonuje się setki tysięcy zakupów tego typu oprogramowania, transakcje te nie są jeszcze całkowicie bezpieczne. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają statystyki dotyczące popularności aplikacji, a następnie sprawdźmy, w jaki sposób można sprawić, by dokonany w sieci zakup był całkowicie wolny od ryzyka cyberprzestępstwa.

Miliardy pobrań rocznie

Liczba ściąganych aplikacji i gier rośnie z roku na rok w oszałamiającym tempie. Przykładowo podczas gdy w 2016 było to „zaledwie” 149,3 miliardów pobrań, rok później, w 2017 r., naliczono ich prawie 200 miliardów. Statystyki te pochodzą z baz danych największych gigantów technologicznych, takich jak Apple, Google, Amazon oraz Microsoft (http://www.businessofapps.com/data/app-statistics/). Na ich podstawie serwis Statista przewiduje, że do 2021 liczba ta wzrośnie aż do 352,9 miliardów pobrań rocznie. Mimo jednak tak ogromnej popularności aplikacji kupowanie ich w sieci wciąż nie jest całkowicie bezpieczne. Co zatem można zrobić, by mieć pewność, że transakcja nie wiąże się z żadnym ryzykiem?

Pełne bezpieczeństwo

Znakomitym rozwiązaniem na zabezpieczenie zakupów internetowych jest technologia znana jako paysafecard. To karty przedpłaceniowe (dostępne w wariantach o różnej wartości: może to być 20, 30, 50, 100, a nawet 200 złotych), które po zakupieniu w punkcie sprzedaży służą do płacenia online. Dlaczego uznaje się je za bezpieczne? Wynika to z faktu, iż używając ich, nie jesteśmy zmuszeni do udostępniania online wrażliwych danych dotyczących naszej karty. W związku z tym nawet w sytuacji, gdy pobierzemy przez pomyłkę aplikację stworzoną specjalnie z myślą o wyłudzaniu danych, cyberprzestępcy nie otrzymają żadnych informacji mogących umożliwić im kradzież środków z konta.

Jak zdobyć terminal POS?

Przedsiębiorcy mogą łatwo dołączyć do swojej oferty sprzedaż paysafecard, instalując w swoim punkcie usługowym czy handlowym terminal POS. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać go nawet zupełnie za darmo, wypełniając odpowiedni formularz na stronie pep.pl. To zresztą niejedyna potencjalnie dochodowa funkcja terminali, gdyż mogą one także służyć do sprzedaży doładowań do telefonów na kartę, co przyciąga dodatkowych klientów pilnie potrzebujących doładowania. Koniec środków na koncie? Sprawdź, gdzie najszybciej doładujesz telefon.

Chociaż użytkownicy z całego świata codziennie pobierają na swoje urządzenia mobilne setki tysięcy aplikacji, zabezpieczeniom tych transakcji wciąż jeszcze wiele brakuje do perfekcji. Dlatego warto korzystać z rozwiązań takich jak paysafecard, które umożliwiają przeprowadzenie zakupów online. Są one nie tylko wygodne, ale również całkowicie bezpieczne.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.