Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 15 maja 2019 
    

Intel przeniesie produkcję pamięci 3D XPoint do Chin?


Autor: Zbyszek | źródło: AnandTech | 05:54
IM Flash Technologies, to spółka joint venture założona w 2005 roku przez Intela oraz Microna, zajmująca się produkcją pamięci NAND Flash, a także opracowanych wspólnie przez obu producentów kości 3D XPoint wykorzystywanych m.in. w nośnikach Intel Optane. W ostatnim czasie obaj producenci ogłosili, że jeszcze w tym roku ich drogi się rozejdą, a wszystkie udziały w IM Flash Technologies przejmie Micron. Jest to efekt innych celów biznesowych - dla Intela priorytetem był rynek serwerowy oraz moduły o wysokiej pojemności i wydajności, natomiast Micron wolał skupić się na opracowywaniu i produkcji pamięci dla rynku mobilnego (smartfony), co wymagało innego podejścia projektowego.

W efekcie dalsza współpraca okazała się niemożliwa. Ostatecznie datę przejęcia całości udziałów IM Flash Technologies przez Microna wyznaczono na 31 października tego roku. Intel za swoją część udziałów otrzyma około 1,3 mld. USD, i według zawartej umowy - będzie mógł zamawiać u Microna pamięci 3D XPoint jeszcze przez rok po tej dacie, czyli do końca października 2020 roku.

Po tym czasie Intel będzie musiał produkować pamięci 3D XPoint samodzielnie. Dotychczas nie było wiadome, czy firma przeniesie produkcję tych pamięci do jeden z swoich fabryk czy też wybuduje nową fabrykę, która będzie w stanie robić to samodzielnie. Początkowo doniesienia wskazywały, że produkcja kości 3D XPoint może zająć się zakład Fab 11X w stanie Nowy Meksyk w USA.

Tymczasem według najnowszych informacji, nie ma na to szans, a obecne plany zakładają uruchomienie produkcji pamięci 3D XPoint w zakładzie Fab 68 w mieście Dalian w Chinach. Nie wiadomo jednak, czy zgodę na to wyrazi administracja Stanów Zjednoczonych. Jeśli nie - Intel może mieć problem - jego pozostałe fabryki są w pełni zajęte m.in. produkcją procesorów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.