Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 16 maja 2019 
    

Nintendo Switch z lepszą sprzedażą niż PlayStation 4 w Japonii


Autor: Zbyszek | źródło: ubergizmo | 16:57
(4)
To dość spore zaskoczenie, ale japońskie media poinformowały właśnie, że spośród obecnych w sprzedaży konsol, Nintendo Switch wyprzedziło pod względem sprzedaży konsole PlayStation 4. Od momentu premiery w Japonii sprzedanych zostało już 8 mln 125 tysięcy konsol Nintendo Switch. Natomiast konsole PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro zostały sprzedane w sumarycznej licznie 8 mln 77 tysięcy sztuk. Warto przy tym dodać, że urządzenie Nintendo zadebiutowało na rynku dopiero w 2017 roku, aż trzy lata po premierze PS4. To świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Switch w Japonii.

Spośród innych konsol, swoich nabywców w Japonii znalazło 1 mln 53 tysiące konsol Xbox One S i Xbox One X, 5 milionów 859 tysięcy konsol Play Station Vita, 5 milonów 877 tysięcy sztuk Nintendo 3DS. Wszystkie dane sprzedaży podane są od momentu debiutu urządzeń na rynku.

Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada. Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Japonia jest zbyt mała by chwalić się wynikami sprzedaży w (autor: Mario1978 | data: 16/05/19 | godz.: 23:06)
  tym kraju.Obecnie Europa przynosi największe zyski dla Sony a co będzie się działo po premierze kolejnej generacji konsoli to można tylko się domyślać.
  To będzie najlepiej sprzedająca się konsola w historii tej firmy.


 2. nie bedzie (autor: angh | data: 17/05/19 | godz.: 12:15)
  nie ma teraz mozliwosci przeskoczyc ilosci sprzedanych ps2.
  Ale jest najbardziej dochodowa konsola.


 3. ... (autor: radonix | data: 17/05/19 | godz.: 14:31)
  @: Mario1978
  O sile konsoli stanowią gry, a nie kolejne wypasione pudełko, postawione na półce.
  Jak dla mnie, największy zarzut do obecnej generacji konsol, to jakikolwiek brak wsparcia dla kompatybilności wstecznej (a taka kiedyś była: Sony, Nintendo)


 4. nie tyle gry (autor: Conań Barbariań | data: 18/05/19 | godz.: 01:08)
  co wsparcie producentów gier a przede wszystkim łątwość programowania i dostępność development kit w przystępnej cenie, perspektywy rozwoju platformy sprzętowej i programowej a także dobry odbiór społęczności. Same gry nie zdziałają jeśli będą: kiepskie, źle zoptymalizowane, mało będzie premier i jeśli developer nie wsłuchuje się w potrzeby - wtedy cała platforma stacza się po równi pochyłej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.