Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 20 maja 2019 
    

HPE przejmuje Cray


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:16
(2)
Hewlett Packard Enterprise poinformował o przejęciu swojego konkurenta – firmy Cray płacąc właścicielom niedawnego rywala 1,3 miliarda dolarów. W przeliczeniu na akcje daje to 35 dolarów za każdą z nich. Jest to dość nietypowa transakcja, zwłaszcza, że Cray to obecnie jeden z największych graczy na rynku superkomputerów, o znacznie wyższej pozycji niż HPE. Firma może się przy tym pochwalić stabilną sytuacją finansową i sporą ilością podpisanych kontraktów, w tym opiewającą na $600 milionów umową na stworzenie superkomputera Frontier. W ramach podpisanego porozumienia HPE przejmie cały majątek Cray, w tym portfolio patentów i technologii oraz dotychczasowych pracowników Cray.

Finalizacja transakcji ma mieć miejsce w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2020.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. faktycznie, dziwne przejęcie (autor: Qjanusz | data: 20/05/19 | godz.: 09:39)
    chociaż HP nie na takie zakupy się wybierał. Dla przypomnienia, w 2001 roku za sumę 24 mld $ kupił swojego konkurenta - Compaq. Dzisiaj jest to ledwie 1,3 mld $ za kolejnego. Całkiem niezła okazja, tym bardziej że za chwilę dzięki temu zakupowi i realizacji projektu Frontier, z miejsca wejdą na sam szczyt TOP500 (1,5 EFLOPS).

  2. Nie ma w tym nic dziwnego (autor: zyggy | data: 20/05/19 | godz.: 15:38)
    Dla HP zakup Compaq-a był potrzebny. HP z własnymi konstrukcjami NetServer nie zawojowałoby rynku.
    W zakresie rynku HPC było najpierw przejęcie Convex (dawno temu), niedawno SGI, a teraz Cray. HPE wyrasta na dominatora. Najgłupszym zakupem HP było Autonomy (ok. 10 mld USD), ale już się z tego wyleczyli.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.