Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 5 czerwca 2019 
    

Chińczycy na razie nie dostaną architektury Zen 2


Autor: Wedelek | źródło: Tom's Hardware | 05:01
(2)
Wygląda na to, że wojna handlowa jaką z Chinami prowadzi rząd USA zmusiła AMD do częściowego zawieszenia współpracy z chińskimi podmiotami w zakresie wymiany technologii. Chodzi przede wszystkim o zawarte w 2016 roku porozumienie z Tianjin Haiguang Advanced Technology Investment Co. Ltd. (THATIC) na mocy której oba przedsiębiorstwa stworzyły spółkę joint venture, która miała produkować procesory na bazie architektury AMD, ale z dodatkiem chińskich technologii, głównie związanych z kryptografią. Tak zrodziła się Haiguang Microelectronics Co. Ltd. (HMC), w której AMD posiada 51 procent udziałów a THATIC 49 procent oraz jej procesory z rodziny Dhyana na bazie architektury x86 Zen.

Nieoficjalne źródła twierdzą, że docelowo chiński podmiot miał niebawem otrzymać licencję na wykorzystanie Zena 2, ale póki co nic z tego nie będzie i Chińczycy muszą obejść się smakiem. Sama Lisa Su pytana o całą sprawę wymijająco stwierdziła, że pierwotna umowa mówiła jedynie o transferze IP architektury Zen i z tego AMD wywiązało się w 100%. Nie padło jednak żadne dementi informacji sugerujących, że chwilowe zakończenie współpracy na tym polu to efekt polityki administracji Donalda Trumpa, co jedynie utwierdza w przekonaniu, że istotnie tak właśnie było.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a co to... (autor: biuro74 | data: 5/06/19 | godz.: 12:31)
  ... dyktando z polskiego w 4 klasie podstawówki i uśrednianie ewentualnych błędów ?
  Raz: "współpracy z chińskimi podmiotami".
  Dwa: "docelowo Chiński podmiot miał".


 2. @temat. (autor: Mariosti | data: 5/06/19 | godz.: 12:41)
  Może to i lepiej.
  Wątpię aby Chińczycy potrzebowali czegoś lepszego.
  Jeśli potrafią robić cokolwiek poza kopiowaniem to powinni być w stanie przynajmniej przenieść projekt na niższy proces... haha


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.