Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 5 czerwca 2019 
    

Dziewięć nowych Xeonów na bazie Cascade Lake


Autor: Wedelek | źródło: Intel | 05:31
(1)
Intel po cichu wprowadził do sprzedaży aż dziewięć nowych procesorów z rodziny Xeon W przeznaczonych dla komputerów klasy serwer. Nowe jednostki nadal są wytwarzane w 14nm procesie litograficznym ale bazują na nowej architekturze o kodowej nazwie Cascade Lake, która jest znacznie poprawioną wersją innej architektury o nazwie Skylake. Największą zmianą w stosunku do starszych układów jest większa ilość wspieranych linii PCI-Express, których teraz jest 64 zamiast 48. Dodatkowo procesory wyposażone w 12 i więcej rdzeni otrzymały nowy kontroler pamięci RAM typu DDR4 2999MHz, który obsługuje do 1TB pamięci w „zwykłych” modelach i do 2TB w CPU których symbole kończą się literą M.

Oczywiście wszystkie widoczne poniżej Xeony dysponują wsparciem dla technologii HT – każdy rdzeń obsługuje dwa wątki.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. I co z tego jak dziurawy tak jak poprzednie modele (autor: zbiggy | data: 5/06/19 | godz.: 21:25)
    Nic nie poprawili. Liczy się wydajność, a nie bezpieczeństwo. Kiedy AMD uczciwie jedzie to Intel ścina zakręty i ma gdzieś bezpieczeństwo. Klienci też głupi bo kupują dziurawego Intela zamiast bezpieczne AMD. To jak z wyborami. Większość głosuje na POPiS i narzeka, że wiecznie jest tak samo źle, a potem znów na nich głosuje i narzeka, że nic się nie zmieniło.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.