Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 6 czerwca 2019 
    

Google prezentuje usługę Stadia


Autor: Wedelek | 19:20
(3)
Google zdradziło kolejne szczegóły dotyczące usługi Stadia. Pod tą nazwą kryje się abonament na gry streamowane do urządzeń odbiorczych wprost z chmury wyszukiwarkowego giganta. Ponieważ to serwery Google wyposażone w sprzęt AMD będą renderować obraz, toteż zagrać będzie można w zasadzie na dowolnym sprzęcie. Wystarczy jedynie szybki internet o przepustowości minimum 10MB/s DL i 1MB/S UP (dla 720p). Wiadomo, że abonament na Stadia Pro będzie kosztować niespełna $10 i w tej cenie gracze uzyskają dostęp do wybranych gier w jakości 4K 60FPS z obsługą HDR i dźwięku przestrzennego 5.1.

Osoby przywiązane do bardziej tradycyjnego modelu w którym gry kupuje się na wyłączność będą mogły skorzystać ze Stadia Base (z ograniczeniem do 1080p 60FPS), a za $129 można będzie można kupić pakiet Stadia Founder's Edition zawierający Chromecasta, pada od Google w wersji limitowanej oraz trzy miesiące abonamentu na Stadia Pro.

Wśród gier, które trafią do usługi na samym początku będą między innymi Destiny 2,Baldur's Gate III, Gylt, Mortal Kombat X, Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, Get Packed, Shadow of the Tomb Raider oraz Doom Eternal. Premiera w listopadzie, ale niestety na razie Stadia nie będzie dostępna w Polsce. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Jeszcze z 10 lat (autor: Zino | data: 6/06/19 | godz.: 21:21)
  Uważam że jeszcze z 10 lat potrzebuje rynek aby móc wprowadzić takie usługi aby miały porównywalna jakość do komputerów i konsol. Po pierwsze i frastruktura. Aby moc grać musisz mieć stabilne łączę. Co jeśli inni domownicy będą oglądać Netflixa ktoś będzie przeglądal internet? To będzie miało oczywiście wpływ. Na ten moment myślę że Microsoft jest faworytem i dodał bym tu Sony również z ich konsolą gdyby nie ostatnie wieści. Sony nawiązuje współpracę z Microsoft.. A więc jest cześć gier która może być strimingieana a jest cześć która nie przynajmniej na ten moment. Gry akcji., multiplayer, mmorpg, wyścigi gdzie jest ważny każdy ułamek czasoprzestrzeni. :) dlatego na początek koncole będą czymś pomiędzy gdzie będzie można wykorzystać taka usługę a jednocześnie uruchomic gry które będą przetwarzane na konsoli. Misridoft wygra bo ma zaolecze. Sony jak i inni producenci będą korzystać z ich usług. To na pewno zmieni rynek. Radziłbym sprzedać akcje firm które robią płyty główne, gadżety i inne pierdoły światełka dla entuzjastów bo oni pewnie zaczną znikać za jakiś czas skoro es, utko będzie w chmurze.

  Na pewno nastąpi taki dzień gdzieś będzie stabilność takiego rozwiązania na poziomie powiedzmy 100% bez różnicy z lokalnym użytkowaniem systemu na komputerze. Plus jest taki że dostęp będzie pewnie cały czas z każdego miejsca na świecie. Minus plac jak chcesz mieć i zero prywatności.


 2. Sorry za błędy (autor: Zino | data: 6/06/19 | godz.: 21:24)
  A na koniec jak już będzie wszytko super chyper technologicznie cyfrowo, słoneczko walnie silniejszym wiatrem słonecznym i nastąpi reset Matrixa :).

 3. ciekawe jako pod linuxem (autor: pawel1207 | data: 6/06/19 | godz.: 21:56)
  dziala ... rtxa tam pewnie nigdy nie zobacze ale na bezybiu..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.